Zabiegi kwasem hialuronowym – rodzaje, wskazania, przeciwwskazania

W ciągu ostatnich lat coraz więcej kobiet decyduje się na zabiegi z użyciem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Mają one głównie na celu uzupełnienie niedoboru kwasu w wybranym miejscu np. w policzkach, kącikach oczu, czole i skroniach. Kwas można również stosować na usta w celu ich korekty czy powiększenia. Preparaty zawierające w sobie kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry skutecznie ją nawilżają, wypełniają zmarszczki, modelują usta, poprawiają kontur twarzy, a także pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry. Zapoznaj się z dalszą częścią artykułu, jeśli chcesz poznać rodzaje tego zabiegu, wskazania przedzabiegowe oraz przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Mezoterapia igłowa – preparaty z kwasem hialuronowym

Zabieg, jakim jest mezoterapia igłowa to świetny sposób na redukcję oznak starzenia, ale oprócz tego jest coraz chętniej wykorzystywany w profilaktyce przeciwstarzeniowej. Do mezoterapii igłowej wykorzystuje się preparaty zawierające duże stężenie kwasu hialuronowego. Jeśli twoja skóra jest sucha, odwodniona, ziemista czy wiotka lub jeśli chcesz zadbać o kondycję swojej skóry przed pojawieniem się pierwszych zmarszczek – to zabieg wprost idealny dla Ciebie. Po jego wykonaniu możesz cieszyć się efektem nawilżonej, wygładzonej, jędrnej oraz promiennej skóry.

Powiększanie ust

Ten zabieg umożliwia uzyskanie pożądanych efektów pacjentkom w przypadku braku satysfakcji z obecnego stanu ich ust (kształtu, struktury). Przeprowadza się go ze znieczuleniem miejscowym z użyciem kremu, dzięki czemu ból jest mało odczuwalny. Oprócz powiększenia czy wyrównania kształtu, kwas hialuronowy dodatkowo nawilży usta. Jest to mało inwazyjny zabieg, ale niezwykle zadowalający. Decydując się na niego, uzyskasz efekt jędrnych, pełnych i symetrycznych ust.

Wskazania przed zabiegiem na bazie kwasu hialuronowego

Na kilka dni przed zabiegiem konieczne jest unikanie przyjmowania leków przeciwzapalnych, takich jak ketonal czy ibuprofen, a także leków hamujących agregację płytek krwi. Każdorazową zmianę leczenia skonsultuj najpierw z lekarzem. W sam dzień zabiegu unikaj wahań termicznych otoczenia oraz intensywnego wysiłku. Teraz już wiesz, do jakich wskazań stosować się przed poddaniem się zabiegowi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Istnieją oczywiście pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają poddanie się zabiegowi na bazie kwasu hialuronowego. W jakich przypadkach lekarz może odmówić wykonania zabiegu? Odpowiadamy:

 • ciąża, a także okres karmienia piersią,
 • problemy z krzepliwością krwi,
 • skłonność do blizn przerostowych,
 • nawracające stany zapalne skóry,
 • każda aktywna infekcja,
 • niewyrównane choroby ogólnoustrojowe (np. cukrzyca, nadciśnienie tętnicze),
 • niektóre choroby autoimmunologiczne i aktywne choroby nowotworowe,
 • alergia na składniki preparatów.

Pozbądź się swoich kompleksów i odzyskaj pewność siebie dzięki zabiegom z użyciem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Zapraszamy do Noa Clinic!

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

 • gotówką;
 • kartą;
 • Przelewem na konto:
  59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.