Korekta powiek

Plastyka powiek wykonywana jest zarówno z przyczyn kosmetycznych, jak i funkcjonalnych, gdy opadająca powieka zwęża szparę powiekową, wpływając na zmniejszenie pola widzenia.

Korekcja powiek to zabieg polegający na usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu z okolicy górnych i dolnych powiek oraz tzw. „worków” pod oczami i ewentualnych zmarszczek wokół oczu. Nacięcia na górnych lub dolnych powiekach zostają ukryte w naturalnym załamaniu powieki.

W przypadku korekcji powiek górnych zabieg polega na wycięciu fragmentu skóry górnej powieki. Cięcie prowadzi się w naturalnych fałdach, równoległych do brzegów powiek. Ranę zamyka się delikatnymi szwami. Podobnie w przypadku korekcji powiek dolnych zabieg polega na wycięciu nadmiaru skóry  dolnej powieki. Cięcie prowadzi się pod rzęsami. Ranę zamyka się delikatnymi szwami.

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg przeprowadza się zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, a  warunkiem koniecznym do jego przeprowadzenia  jest dobry ogólny stan zdrowia, prawidłowe wyniki podstawowych badań laboratoryjnych. Dwa tygodnie przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny oraz innych leków zawierających kwas acetylosalicylowy i jego pochodne (np. Pyralgina, Ketonal, Ibufen, Ibuprofen, Majamil itp.), można przyjmować jedynie Paracetamol. W celu zmniejszenia zasinień zalecamy zażywać Rutinoscorbin przez 3 tygodnie przed zabiegiem (2 tabletki 3 razy dziennie). Przed operacją należy starannie usunąć makijaż, zdjąć szkła kontaktowe, zmyć lakier z paznokci.

Efekty zabiegu

Efektem chirurgicznej plastyki powiek górnych jest odmłodzenie powiek, a także świeży i wypoczęty wyraz twarzyJeżeli z powodu nadmiaru luźnej skóry, pacjent miał ograniczone pole widzenia – problem ten również zostaje zniwelowany. Skóra powiek, dzięki usunięciu jej nadmiaru, staje się napięta i gładka, a zmarszczki wokół oczu stają się mniej widoczne. Lifting nadaje twarzy młodego i świeżego wyglądu.

Sprawdź jeszcze:

Lifting twarzy
Korekcja warg sromowych
Chirurgia plastyczna po ciąży

Cennik

Sprawdź cenę tego zabiegu

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.