Operacja plastyczna nosa – korekta nosa

Operację nosa najczęściej przeprowadza się z powodów zaburzeń funkcjonalnych: wrodzonych lub nabytych np. skrzywienia przegrody nosowej.

Druga grupa powodów to wskazania estetyczne. Korekcja nosa ma zatem na celu poprawienie jego funkcji lub wyglądu. W trakcie zabiegu poprawiany jest kształt szkieletu kostnego i chrzęstnego nosa. Większość nacięć wykonuje się wewnątrz nosa, dzięki czemu unika się widocznych blizn.

Przygotowanie pacjenta

Korekta nosa jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym, w zależności od zakresu operacji. Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia zabiegu jest dobry ogólny stan zdrowia, prawidłowe wyniki podstawowych badań laboratoryjnych. Nie wolno zażywać Aspiryny i leków pochodnych na 14 dni przed zabiegiem. W celu zmniejszenia zasinień zalecamy zażywać Rutinoscorbin przez 3 tygodnie przed zabiegiem (2 tabletki 3 razy dziennie). Przed operacją należy starannie wydmuchać nos, usunąć makijaż, zdjąć szkła kontaktowe, zmyć lakier z paznokci. Należy zrezygnować z picia alkoholu, mocnej kawy na kilka dni przed zabiegiem. Kobiety powinny też unikać operacji tuż przed miesiączką i w jej trakcie z powodu zwiększonego ryzyka krwotoku.

Efekty zabiegu

Efekt korekcji nosa można ocenić po kilku miesiącach od zabiegu. Dzięki plastyce nosa uzyskujemy następujące efekty: naprostowanie przegrody nosowej, wielkość nosa proporcjonalną do reszty twarzy, odpowiednią szerokość i profil grzbietu nosa, odpowiedni kształt czubka nosa i/lub kąt pomiędzy nosem a górną wargą, pożądaną szerokość nozdrzy, a także poprawienie funkcji oddychania.

Zapraszamy serdecznie do zapisania się w formularzu poniżej lub kontaktu telefonicznego z kliniką.

Cennik

Sprawdź cenę tego zabiegu

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.