Depilacja laserowa

Zabieg depilacji laserowej polega na naświetlaniu skóry małą wiązką światła za pomocą dużej lub małej głowicy.

Głowicę lasera przykłada się do wcześniej przygotowanej skóry. Emitowana przez laser wiązka intensywnego światła jest pochłaniana przez melaninę, czyli barwnik zawarty w cebulkach włosów. Impuls laserowy jest zamieniany w energię termiczną, co powoduje zniszczenie struktur odpowiedzialnych za wzrost włosków, dzięki czemu nie odrastają. Uczucie towarzyszące depilacji laserowej może powodować dyskomfort, najczęściej pojawia się uczucie mrowienia, pieczenia, swędzenia i kłucia. Miejsca depilowane są miejscowo znieczulane za pomocą specjalnej maści.

Dzięki odpowiednio zastosowanej technologii, zabieg jest całkowicie bezpieczny i pozbawiony efektów ubocznych. Laser nie wnika w głąb skóry, a emitowana przez niego wiązka działa tylko na jej powierzchni.

Przygotowanie do zabiegu

Na miesiąc przed wyznaczonym terminem zabiegu trzeba zrezygnować z metod depilacji, które usuwają włoski razem z cebulkami (wosk, depilator elektryczny). Należy odstawić na pewien czas niektóre zioła, np. dziurawiec, nagietek, szałwia, które mają właściwości  fotouczulające. Należy unikać też peelingów i kosmetyków z witaminą A, C, retinoidami

i kwasami owocowymi. Na co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem nie można się opalać – depilacja laserowa na opalonej skórze może spowodować poparzenia i przebarwienia. 

Przed depilacją należy dokładnie zgolić włoski. Depilacji laserowej nie można wykonać u kobiet w ciąży i osób przed okresem dojrzewania, ponieważ dla osiągnięcia optymalnych efektów ważna jest ustabilizowana gospodarka hormonalna w organizmie. Choroby uniemożliwiające wykonanie laserowej depilacji to: łuszczyca, bielactwo, nowotwory, padaczka, zaburzenia hormonalne i skłonność do przebarwień. Zabiegu nie wykonuje się osobom z infekcjami skóry, aktywną opryszczką, skaleczeniami na skórze obejmującej depilację. W przypadku mocno opalonej skóry depilacja laserowa może doprowadzić do poparzeń oraz powstania przebarwień i odbarwień.

Efekty

Aby depilacja laserowa zakończyła się sukcesem, a jej efekt był trwały, konieczne jest wykonanie serii zabiegów w odstępach czasowych wynoszących od 6 do 12 tygodni. Laser oddziałuje bowiem tylko na włoski, które są w fazie wzrostu, nie działa natomiast na te, które są w stanie spoczynku.

 Już po pierwszej wizycie można zaobserwować wypadanie włosów, z każdym następnym zabiegiem efekty są bardziej widoczne. Po zakończeniu całego cyklu depilacji laserowej efekt jest przeważnie doskonały, najczęściej trzeba jednak powtórzyć zabieg po pewnym czasie, gdyż niektóre włoski zaczynają odrastać.

Skuteczność tej metody, a także liczba zabiegów, które należy wykonać, to sprawa bardzo indywidualna, uzależniona między innymi od koloru, rodzaju, ilości i struktury włosków. Najłatwiejsze do usunięcia przez laser są włosy ciemne oraz grube – w ich przypadku często wystarcza około 5-6 zabiegów. Trudniejsze do usunięcia są natomiast włosy jasne i delikatne, a także włoski na twarzy, które wymagają przeprowadzenia większej liczby zabiegów. Pacjenci korzystający z depilacji laserowej cieszą się gładką skórą przez wiele lat.

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.