Redukcja piersi kobiecych

Redukcja piersi kobiecych (mammoplastyka) to zabieg zmniejszania piersi, podczas którego ma miejsce redukcja tkanki tłuszczowej, części gruczołu piersiowego oraz usunięcie nadmiaru skóry i tkanki podskórnej.

Głównym powodem decyzji o mammoplastyce są względy zdrowotne. Przerośnięty gruczoł piersiowy i nadmierne gromadzenie się w piersiach tłuszczu sprawiają, że piersi zaczynają swoją wielkością zdecydowanie odbiegać od standardowego rozmiaru. Konsekwencją nadmiernie rozbudowanego biustu są: bóle kręgosłupa, klatki piersiowej, deformacje pleców i barków, ograniczenie aktywności fizycznej, dyskomfort w wykonywaniu codziennych czynności oraz kompleksy.

Przygotowanie do zabiegu

Na dwa tygodnie przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny oraz innych leków zawierających kwas acetylosalicylowy i jego pochodne (np. Pyralgina, Ketonal, Ibufen, Ibuprofen, Majamil itp.), można przyjmować jedynie Paracetamol. W celu zmniejszenia zasinień zalecamy zażywać Rutinoscorbin przez 3 tygodnie przed zabiegiem (2 tabletki 3 razy dziennie). Przed operacją należy usunąć makijaż, zdjąć szkła kontaktowe, zmyć lakier z paznokci. Niewskazane jest również palenie papierosów.

Efekty zabiegu

Pierwszy efekt operacji można ocenić po 6 tygodniach, gdy blizny się wygoją. Pełen efekt jest widoczny po około 6 miesiącach. Redukcja piersi u pacjentek powoduje odciążenie kręgosłupa i klatki piersiowej, a w rezultacie likwiduje ból. Operacja ta często wpływa na poprawę kondycji fizycznej, komfort psychiczny i większą pewność siebie.

Zapraszamy serdecznie do zapisania się w formularzu poniżej lub kontaktu telefonicznego z kliniką.

Sprawdź jeszcze:

Ginekomastia
Korekcja warg sromowych
Podniesienie ramion

Cennik

Sprawdź cenę tego zabiegu

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.