Kiedy warto pomyśleć o zastosowaniu osocza bogatopłytkowego?

Medycyna estetyczna obfituje w zabiegi zapewniające spektakularne efekty odmładzające. Popularny jest między innymi kwas hialuronowy czy osławiony botoks, ale nie mniej skuteczne jest osocze bogatopłytkowe, które jest wyjątkowe bezpieczne dla organizmu człowieka.

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Tak zwany wampirzy lifting to zabieg polegający na wykorzystaniu specjalnego preparatu, pozyskanego z krwi pacjenta. Zawiera on komórki i peptydy, które pobudzają skórę do odnowy biologicznej.

Celem zastosowania osocza bogatopłytkowego jest regeneracja skóry, między innymi poprzez pobudzenie produkcji kolagenu. Jest to bardzo krótki zabieg, trwający około 30 minut, który może być stosowany na różnych częściach ciała.

Wskazania do zabiegu z osoczem bogatopłytkowym

Sygnałem do skorzystania z zabiegu jest oczywiście pojawienie się pierwszych oznak starzenia. Wówczas osocze zapewnia efekt odmłodzenia, wygładzenia i napięcia skóry. Dodatkowo z jego pomocą można przeprowadzić wypełnienie fałd nosowo-wargowych i głębokich zmarszczek.

Osocze bogatopłytkowe to idealne rozwiązanie również dla osób zmagających się z bliznami, między innymi po trądziku. Zabieg pozwala na ich wygładzenie i przywrócenie prawidłowego kolorytu skóry. Warto jednak pamiętać, że w przypadku redukcji blizn najlepsze efekty będą widoczne po wykonaniu serii zabiegów.

Co ciekawe, osocze bogatopłytkowe znajduje swoje zastosowanie również przy nadmiernym wypadaniu włosów i jest wykorzystywane podczas leczenia łysienia androgenowego. Dlatego już pierwsze niepokojące objawy, sugerujące problem właśnie z kondycją włosów, powinny być bodźcem do niezwłocznego udania się specjalisty, który zaproponuje przeprowadzenie kuracji.

Czy warto skorzystać z zabiegu?

Osocze bogatopłytkowe zapewnia szybkie i trwałe efekty, które można zauważyć już po około 2-3 tygodniach. Ze względu na nieskomplikowany przebieg zabiegu, ciało pacjenta bardzo szybko się po nim regeneruje.

Co ważne, osocze bogatopłytkowe to jedna z najbardziej naturalnych metod poprawiania wyglądu, ponieważ jest to preparat pozyskiwany z krwi pacjent. Zapewnia to bezpieczeństwo oraz gwarantuje, że organizm odpowiednio zareaguje na zaaplikowane osocze. Z tego względu jest to idealne rozwiązanie dla osób bojących się skomplikowanych zabiegów, a którym zależy na utrzymaniu młodego wyglądu. Warunkiem powodzenia kuracji z osoczem bogatopłytkowym jest oczywiście konsultacja z lekarzem, który zadecyduje, czy pacjent nie wykazuje żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.