Jak dobrać odpowiednie implanty piersiowe?

Każda pacjentka, która zdecydowała się na zabieg powiększenia piersi, musi podjąć kilka kluczowych decyzji. Przede wszystkim należy wybrać metodę operacji – większość kobiet decyduje się na implanty piersiowe. Jeżeli zastanawiamy się właśnie nad tą metodą, to koniecznie omówmy z lekarzem rodzaje i rozmiary implantów piersiowych. Dobre dopasowanie uchroni nas przed przykrymi konsekwencjami, jak nienaturalny wygląd piersi i zachwianie proporcji całej sylwetki.

Rodzaje implantów piersiowych

Podjęcie decyzji o operacji plastycznej to pierwszy krok w stronę idealnego biustu. Nasze piersi będą jędrne, większe, a jednocześnie naturalne tylko w przypadku, gdy dobierzemy implanty piersiowe o właściwej wielkości i kształcie. Najczęściej dzielimy implanty na:

  • wypełnione żelem silikonowym i roztworem soli fizjologicznej,
  • anatomiczne (mają kształt łzy, swoim wyglądem przypominają naturalny gruczoł piersiowy) oraz okrągłe (zapewniają efekt pełnego i podniesionego biustu).

Który kształt wybrać?

Jaki kształt implantów piersiowych wybrać? To pytanie, na które nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji pacjentki, a także jej trybu życia, sylwetki i budowy klatki piersiowej. Implanty anatomiczne, potocznie zwane łezkami, nadają piersiom naturalny wygląd, dlatego są polecane kobietom, które cenią naturalny wygląd. Jeżeli pacjentka chce skorygować lekkie opadanie piersi (w czasie ciąży i karmienia kobiecy biust traci na jędrności), to implanty łezki będą najlepszym rozwiązaniem. Również kobiety szczupłej budowy ciała, posiadające bardzo mały biust powinny wybrać łezki. Anatomiczne implanty piersiowe to też najlepszy wybór dla pań, które chcą powiększyć biust w dyskretny sposób.

A kiedy zdecydować się na okrągłe implanty piersiowe? Wybierzmy to rozwiązanie, jeśli zależy nam na symetrycznych, pełnych piersiach i efekcie push-up, bez konieczności noszenia specjalnych biustonoszy. Okrągłe implanty piersiowe dają mniej naturalny efekt niż łezki, ale mimo to mają wiele zwolenniczek – czynią biust krągłym i wyjątkowo kształtnym, co w opinii większości kobiet i mężczyzn jest bardzo atrakcyjne.

Jaki rozmiar wybrać?

Dobór implantów piersiowych w odpowiednim rozmiarze nie jest rzeczą prostą. Pacjentka powinna dokładnie przemyśleć te kwestie i skonsultować ją w trakcie wizyty ze specjalistą. Dla lepszego dopasowania stosuje się profesjonalne programy komputerowe, które umożliwiają symulację. Oprócz tego pacjentka powinna obejrzeć implanty w różnych rozmiarach i wypróbować specjalny biustonosz z wybranymi wkładkami.

Zastanawiając się nad wyborem rozmiaru implantów piersiowych, warto wziąć pod uwagę dwa czynniki:

  • styl życia – zbyt duży biust może być niewygodny dla kobiet, które regularnie uprawiają sport,
  • budowę ciała – inny rozmiar powinny wybrać szczupłe panie o wąskiej klatce piersiowej, a inny kobiety o masywnej budowie.

Zbyt duże implanty mogą zaburzyć proporcje całego ciała, wyglądać wyzywająco, a nawet sztucznie. Większość kobiet decydując się na operację plastyczną piersi, marzy przecież o naturalnym wyglądzie.

Podsumowanie

Wybierając implanty piersiowe, kierujmy się zdrowym rozsądkiem – w końcu większości pacjentek zależy na naturalnie wyglądającym biuście. Jeżeli nie jesteśmy pewne, na jaki rozmiar i kształt implantów się zdecydować, poprośmy lekarza o radę. Dużą pomocą będą zdjęcia „przed i po” innych pacjentek, dzięki którym wyobrazimy sobie własny biust po operacji.

Przeczytaj również:

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.