Jak pozbyć się pękniętych naczynek

Popękane naczynka, popularnie nazywane pajączkami, to powszechny problem bardzo wielu osób. Pajączki mogą występować między innymi na twarzy lub na nogach, u osób w różnym wieku, a ich leczenie zależy przede wszystkim od przyczyny oraz stadium rozwoju.

Pęknięte naczynka – co to takiego?

Teleangiektazje to poszerzone lub osłabione naczynia krwionośne, które prześwitują przez skórę. Główną przyczyną ich powstawania są choroby ogólnoustrojowe oraz dermatologiczne – m.in. trądzik różowaty.  Popękane naczynka mogą się też pojawić na skutek zmiany temperatury, źle dobranego kremu czy nawet nieodpowiedniej diety.

Czy można pozbyć się pajączków w domu?

Pękniętych naczynek można próbować pozbyć się samodzielnie, jednak takie kuracje nie muszą okazać się skuteczne. Osoby borykający się z tą dolegliwością najczęściej sięgają po specjalne kremy, najczęściej do skóry wrażliwej, które są bogate między innymi w witaminy. Takie rozwiązanie może przynieść chwilową ulgę, ponieważ krem chroni delikatną skórę przed czynnikami zewnętrznymi, jednak jest to rozwiązanie doraźne i nie zapewnia trwałych efektów.

Inną metodą jest wzbogacenie diety o składniki z witaminą K i C, których regularna suplementacja wzmacnia naczynia krwionośne, a co za tym idzie, naczynka są mniej podatne na pękanie. Pomagają także oleje bogate w kwas gamma, takie jak olej z wiesiołka.

Obie metody mogą pomóc osobom ze skórą naczynkową, jednak jak wspomnieliśmy, nie gwarantują spektakularnych efektów. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest laserowe zamykanie naczynek.

Laser w walce z pękniętymi naczynkami

Laserowe zamykanie naczynek polega na wykorzystaniu wiązki lasera (o określonej częstotliwości), która po nakierowaniu na problematyczne miejsce zamyka pajączki i zmniejsza ich widoczność – dzięki temu skóra jest ujednolicona i bardziej promienna.

Zabieg z wykorzystaniem lasera jest bardzo popularny między innymi ze względu na szybkie efekty, przy większych zmianach może być jednak niezbędna seria zabiegów.  Podczas kuracji może być odczuwane pieczenie lub lekkie kłucie, jednak zabieg ten zaliczany jest do niesprawiających bólu.

To, co najważniejsze, to oczywiście skuteczność – laser zapewnia długotrwałe rezultaty, a zamknięte naczynka więcej się nie pojawiają. Warto jednak zaznaczyć, że nawet po wykorzystaniu lasera, mogą pękać naczynka, które wcześniej nie były zauważalne (a przez to wiązka nie mogła zostać na nie skierowana). Wówczas zaleca się powtórzenie zabiegu, aby ponownie pozbyć się nieestetycznych zmian.

Czy można usunąć pajączki latem?

Niestety wykonywanie laserowego zamykania naczynek latem nie jest wskazane, ponieważ skóra po zabiegu wymaga wyjątkowej troski. Przede wszystkim należy stosować kremy z wysokim filtrem (SPF 50) oraz unikać ekspozycji na słońce. Z tego względu, najlepiej zdecydować się na wizytę w klinice jesienią lub zimą, gdy ryzyko powstania podrażnień i poparzeń słonecznych jest dużo mniejsze.


Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.