Pierwsza wizyta w klinice medycyny estetycznej – o czym należy pamiętać i co warto wiedzieć?

Pierwsza wizyta w klinice medycyny estetycznej może wiązać się z dużym stresem i niepewnością. Dla wielu osób jest to niecodzienna sytuacja, a perspektywa rozmowy o swoich kompleksach z lekarzem wywołuje napięcie. Strach przed nieznanym jest uzasadniony, jednak można mu zapobiec, odpowiednio przygotowując się do spotkania.

Nie ukrywaj stanu zdrowia

Przede wszystkim warto pamiętać, że pracownicy kliniki są specjalistami nastawionym na komfort i zadowolenie pacjenta. Dlatego przeprowadzany wywiad jest zawsze bardzo szczegółowy, a wszelkie pytania są zadawane po to, aby uniknąć jak największej ilości  możliwych powikłań.

Przed pierwszą wizytą w klinice warto więc dokładnie zastanowić się nad swoim stanem zdrowia. Nie ukrywaj niczego przed lekarzem, ponieważ możesz narazić się na niebezpieczeństwo – jeśli masz jakiekolwiek alergie, choroby przewlekłe lub przyjmujesz leki, lekarz musi o tym wiedzieć!

To czas dla Ciebie

Przed pierwszą wizytą sprecyzuj swoje potrzeby i oczekiwania, aby jak najdokładniej przedstawić je lekarzowi. Pozwoli to dobrać odpowiedni zabieg oraz plan leczenia. Dodatkowo, jeśli pojawią się jakieś wątpliwości podczas konsultacji, nie bój się zadawać dodatkowych pytań. Lekarz jest zobowiązany odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i dokładnie wyjaśnić Ci przebieg wybranego przez Ciebie zabiegu.

Zachęcamy też, aby wszystkie pytania, które chcesz zadać, zapisać wcześniej na kartce. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że o niczym nie zapomnisz i wszystkie ważne kwestie zostaną poruszone.

Zrealizuj zalecenia

Pierwsza wizyta wiąże się między innymi z wcześniejszym przygotowaniem pacjenta do zabiegu. Czasami konieczne jest między innymi zrezygnowanie z przyjmowania leków z kwasem acetylosalicylowym czy ziół światłouczulających. Dlatego jeśli tylko otrzymasz zalecenia od lekarza, jesteś zobowiązany do ich przestrzegania. To samo dotyczy wykonania wszystkich zleconych badań dodatkowych.

Oceń poziom obsługi i higieny

Twoja obecność w klinice to też szansa na zweryfikowanie, czy jest ona dla Ciebie odpowiednia. Poświęć więc szczególną uwagę między innymi na sprawdzenie poziomu czystości oraz stanu wyposażenia. Ogromnie ważny jest także personel kliniki. W takim miejscu kompetencjami i empatią muszą wykazywać się nie tylko lekarze, ale i między innymi recepcjonistki. Jeśli uznasz, że nie obsłużono Cię z należytą uwagą lub Twoje pytania zostały zbagatelizowane, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zdecydował się na wybór innej kliniki – pamiętaj, że to Twój komfort jest najważniejszy!

Chcesz umówić się na pierwszą wizytę w klinice medycyny estetycznej? Skontaktuj się z nami! Zaopiekujemy się Tobą na najwyższym poziomie.
Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.