Powiększanie biustu – 5 rzeczy, o których musisz pamiętać!

Powiększanie biustu jest uważane za jeden z najpopularniejszych zabiegów, a ilość osób, które się na to decyduje, nie maleje wraz z upływem lat. Należy jednak pamiętać, że jest to poważna operacja chirurgiczna, przez co trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników, zanim umówimy się do kliniki. O czym należy więc pamiętać, decydując się na powiększanie biustu?

1. Badania są najważniejsze!

Powiększanie biustu to idealny zabieg dla kobiet, które chcą poprawić proporcje swojego ciała lub pozbyć się wieloletnich kompleksów, związanych z małymi piersiami. Żeby jednak efekty były zadowalające, a nasze zdrowie nie ucierpiało, w pierwszej kolejności należy wykonać niezbędne badania. Potwierdzają one, że pacjent nie ma żadnych przeciwwskazań i można go zakwalifikować do zabiegu.

O takich badaniach decyduje lekarz na konsultacji, który może zlecić na przykład mammografię lub USG piersi, EKG czy nawet RTG płuc. Wykonuje się oczywiście też bardziej podstawowe badania, jak morfologia krwi czy analiza moczu. Nie mniej, jest to bardzo ważny etap i nie powinien być lekceważony – mówiąc wprost, od tego zależy życie i zdrowie pacjenta.

2. Przestrzegaj zaleceń

Poza wzorowymi wynikami badań, powiększanie biustu wymaga, aby przed zabiegiem przestrzegać dodatkowych zaleceń – w innym przypadku, można nawet narazić swoje życie! Oto kilka z nich:

 • Zaprzestanie przyjmowania aspiryny i leków z kwasem acetylosalicylowym oraz jego pochodnymi. Oznacza to, że na 2 tygodnie przed, należy zrezygnować między innymi z Pyralginy, Ketonalu czy Ibuprofenu.
 • Zaleca się zażywanie Rutinoscorbinu przez 3 tygodnie przed operacją. Pomaga to w zminimalizowaniu występowania zasinień.
 • Zrezygnowanie z palenia papierosów oraz picia alkoholu już 3 tygodnie przed zabiegiem.
 • Bezpośrednio przed powiększeniem piersi trzeba się też pozbyć makijażu, lakieru z paznokci i szkieł kontaktowych.

Oczywiście o wszystkich zaleceniach pacjenta powinien poinformować lekarz prowadzący. Pamiętaj, aby zawsze dopytywać o szczegóły!

3. Czas rekonwalescencji ma znaczenie

Powiększanie biustu jest oczywiście dostrzegalne zaraz po zabiegu – nie jest to jednak finalny efekt. Pożądany wygląd osiągniemy dopiero, gdy opuchlizna całkowicie zniknie, a struktura tkanek ulegnie przebudowie. Aby jednak przebiegło to prawidłowo, pacjent musi przestrzegać zaleceń. Niestety, czas rekonwalescencji wiąże się też z dyskomfortem i wyrzeczeniami, których trzeba mieć świadomość. Podstawowe wytyczne po operacji to między innymi:

 • Ograniczenie aktywności fizycznej, np. ćwiczeń na siłowni lub w domu (należy szczególnie uważać na przeciążanie mięśni klatki piersiowej!).
 • Nie można rezygnować z biustonosza uciskowego, który jest obowiązkowy po operacji powiększania biustu. Wiąże się to z dyskomfortem, jednak jest konieczne do prawidłowego gojenia.
 • Pacjent powinien regularnie pojawiać się na rutynowych kontrolach w klinice! Pozwoli to wykluczyć ewentualne nieprawidłowości, a w razie potrzeby, gwarantuje szybką reakcję lekarza.
 • Powiększanie biustu, w niektórych przypadkach, może się też wiązać z przymusowym urlopem w pracy – zwłaszcza, jeżeli pacjent pracuje fizycznie. 

4. Efekt nie jest taki, jakiego oczekiwałeś?

Wiele osób przed powiększaniem biustu szuka inspiracji w internecie i pokazuje lekarzowi konkretne zdjęcie piersi, tłumacząc, że właśnie taki efekt chcą osiągnąć. My jednak nie zalecamy takiego rozwiązania, ponieważ trzeba mieć świadomość, że każdy z nas ma inną budowę ciała. Nawet jeżeli wydaje się, że dwie osoby mają podobne proporcje, to efekt i tak może się okazać inny. Wszystko dlatego, że pacjenci różnią się  budowę klatki piersiowej, przez co konieczne jest dobranie innych implantów.

Decydując się na operację, warto więc wybrać się na konsultację do profesjonalnej kliniki, gdzie implanty są dobierane do budowy anatomicznej klatki piersiowej oraz możliwości biologicznych tkanek.

5. Powiększanie piersi to poważna operacja

Przed zdecydowaniem się na powiększanie biustu trzeba mieć też świadomość ewentualnych powikłań, które mogą wystąpić podczas oraz po operacji.

 • Infekcja
 • Krwotok
 • Przemieszczenie implantów
 • Seroma
 • Problem z gojeniem rany

To tylko niektóre przykłady – jest ich znacznie więcej! Dlatego pamiętaj, aby przed operacją wypytać lekarza o możliwe powikłania i ryzyko, które może wystąpić podczas każdego zabiegu tego typu.

Przeczytaj również:

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

 • gotówką;
 • kartą;
 • Przelewem na konto:
  59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.