Korekta nosa Wrocław

Korekta nosa wymagana jest w kilku przypadkach, a w zależności od wskazań medycznych, jest bardziej lub mniej konieczna. Operację nosa najczęściej przeprowadza się z powodów zaburzeń funkcjonalnych, które mogą być wrodzone lub nabyte. Jednym z problemów, który kwalifikuje pacjenta do zabiegu, jest na przykład skrzywienie przegrody nosowej. W tym przypadku, korekta nosa ma więc wskazanie typowo zdrowotne.

Druga grupa pacjentów decyduje się na zabieg ze względu na walory estetyczne. Korekta nosa ma zatem na celu poprawienie jego funkcji lub wyglądu, dlatego w trakcie zabiegu zmieniamy takie rzeczy, jak kształt szkieletu kostnego i chrzęstnego nosa. O estetykę, która w tym przypadku jest jednym z ważniejszych aspektów, dba się na każdym etapie operacji. Właśnie dlatego, większość nacięć wykonuje się wewnątrz nosa, dzięki czemu unika się widocznych blizn, który mogłyby o zepsuć efekt.

Przygotowanie pacjenta

W przypadku zabiegów tego typu, bardzo ważne jest odpowiednie przeprowadzenie każdego etapu – także wcześniejsze przygotowanie pacjenta. Korekta nosa jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym, w zależności od zakresu operacji. Warto jednak wspomnieć, że warunkiem koniecznym do przeprowadzenia zabiegu jest dobry ogólny stan zdrowia oraz prawidłowe wyniki podstawowych badań laboratoryjnych – bez tego korekta nosa nie może zostać przeprowadzona. 

Dodatkowo, pacjent przed zabiegiem musi przestrzegać szczegółowych wytycznych, których zaniedbanie może doprowadzić do odwołania zabiegu lub późniejszych konsekwencji zdrowotnych. Należy pamiętać, że przed korektą nosa nie wolno zażywać Aspiryny i leków pochodnych, przez 14 dni przed zabiegiem – nie stosując się do tego zalecenia, można narazić się na problemy z krzepnięciem krwi. Co więcej, korekta nosa to zabieg wymagający zrezygnowania z picia alkoholu i mocnej kawy, również na kilka dni przed. 

Przeciwwskazaniem do wykonania operacji jest miesiączka, dlatego kobiety tuż przed nią i w jej trakcie, powinny z niej zrezygnować, ze względu na ryzyko krwotoku.

W celu zmniejszenia zasinień, które mogą występować po przeprowadzeniu korekty nosa, zalecamy zażywać Rutinoscorbin przez 3 tygodnie przed zabiegiem (2 tabletki 3 razy dziennie). Należy także pamiętać, że przed operacją należy starannie wydmuchać nos, usunąć makijaż, zdjąć szkła kontaktowe oraz zmyć lakier z paznokci.

Efekty zabiegu

Korekta nosa, to zabieg, którego efekty można ocenić dopiero po kilku miesiącach od zabiegu, gdy całkowicie zniknie obrzęk, a struktury nosa na nowo staną się w pełni funkcjonalne. Są one różnorodne, w zależności od tego, czego pacjent oczekuje. Korekta nosa umożliwia uzyskanie następujących efektów: naprostowanie przegrody nosowej, wielkość nosa proporcjonalną do reszty twarzy, odpowiednią szerokość i profil grzbietu nosa, odpowiedni kształt czubka nosa i/lub kąt pomiędzy nosem a górną wargą, pożądaną szerokość nozdrzy, a także poprawienie funkcji oddychania.

Przeczytaj również:

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.