Operacje plastyczne dla mężczyzn – jakie wybierają najczęściej?

Operacje plastyczne kojarzą Ci się z zabiegami wybieranymi tylko przez kobiety? Nic bardziej mylnego! Jak się okazuje, panowie coraz częściej również decydują się na takie rozwiązania i co więcej, jest to wśród nich bardzo popularne. The Aesthetic Society przedstawiło operacje plastyczne dla mężczyzn, które były najczęściej wybierane w 2019 roku!

1. Liposukcja

Jak się okazało, najczęściej wybieraną operacją plastyczną dla mężczyzn jest liposukcja! Jednym z powodów może być to, że jest to zabieg, który jest wykorzystywany kompleksowo. Pozwala na usunięcie tkanki tłuszczowej z wielu miejsc (np. kolan, pośladków, brzucha czy pleców), a do tego modeluje sylwetkę.

Co więcej, jest najskuteczniejszą metodą walki z tłuszczem – gdy zostanie on usunięty raz, to jego komórki nie odrodzą się nigdy więcej w miejscu, które zostało poddane zabiegowi.

2. Redukcja piersi

Operacje plastyczne dla mężczyzn są wykonywane nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Jednym z czołowych defektów, który przekonuje mężczyzn do redukcji piersi, jest ginekomastia. To nic innego, jak nadmierny przerost sutka, który może prowadzić do przewlekłego bólu.

3. Abdominoplastyka

Kolejną, najczęściej wybieraną operacją jest plastyka brzucha, która przeznaczona jest najczęściej dla mężczyzn, którzy szybko schudli. Zabieg polega na usunięciu nie tylko nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale również obwisłej skóry. Niekwestionowanym plusem tej metody są natychmiastowe efekty.

4. Plastyka powiek

Operacje plastyczne dla mężczyzn rzadko kojarzą się korektą powiek, ale mimo to znalazło się to na czwartym miejscu! Zabieg ten można wykonać zarówno na górnych, jak i dolnych powiekach, a polega na usunięciu nadmiaru skóry. Jest to idealne rozwiązanie dla dojrzałych osób, które chcą zredukować zmarszczki oraz uzyskać świeży i wypoczęty wyraz twarzy.

5. Korekta nosa

Ostatnie miejsce zyskała korekta nosa. Nie jest zaskakujące, że znalazło się to w tym zestawieniu, ponieważ ten zabieg może być wykonywany zarówno z powodów estetycznych, jak i zdrowotnych. Jest to również szczególnie subtelna operacja, gdyż nacięcia, które wykonuje się w trakcie, są robione wewnątrz nosa. Dzięki temu, po całkowitym wygojeniu, nieestetyczne blizny nie są widoczne. Zdecydowanie może to być jeden z czynników, który wpływa na tak częste wykonywanie tej korekty przez mężczyzn.

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.