Jak wygląda zabieg odsysania tłuszczu?

Większość osób rozpoczyna walkę z pozbyciem się zbędnych kilogramów od nauki zdrowego trybu życia. Jest to najlepsze rozwiązanie, bo zdrowa dieta i aktywność fizyczna to podstawa. Zdarza się jednak, że pomimo dużego wysiłku, nie jesteśmy w stanie pozbyć się wystarczającej ilości tkanki tłuszczowej. Wtedy z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna – przekonaj się, jak wygląda zabieg odsysania tłuszczu!

Sposób na pozbycie się tłuszczu

Odsysanie tłuszczu, czyli inaczej liposukcja, to popularny zabieg, który gwarantuje uwolnienie pacjenta od nadmiaru tkanki tłuszczowej, która nie tylko wygląda nieestetycznie, ale w dodatku wpływa często na problemy ze zdrowiem. Plusem tej metody jest jest trwałość – raz usunięty tłuszcz nie odnowi się więcej w tym samym miejscu. Oczywiście koniecznym warunkiem jest utrzymanie zdrowego trybu życia, który zapobiegnie nawrotom otyłości. W innym wypadku, można narazić się na odkładanie tłuszczu w okolicach miejsca poddanego operacji.

Jak wygląda zabieg odsysania tłuszczu?

Przebieg operacji i czas jej trwania zależy od miejsca, z którego pacjent chce się pozbyć nadmiaru tłuszczu. Na przebieg wpływa też metoda zabiegu. Polecana jest liposukcja infradźwiękowa, ze względu na precyzję wykonywania operacji, a także uniknięcie przykrych dolegliwości – obrzęków, siniaków czy nierówności na ciele.

Przed zabiegiem konieczna jest oczywiście konsultacja z lekarzem prowadzącym, podczas której pacjent opowiada o swoim problemie i oczekiwaniach. Zlecane są podstawowe badania, takie jak morfologia, a nierzadko potrzebne są też bardziej skomplikowane analizy.

Zabieg odsysania tłuszczu wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, w zależności od wielkości problematycznego obszaru, i trwa około 1-2 godzin. Pierwszym krokiem jest narysowanie na ciele linii, które będą obrazować cięcia skalpelem. Następnie lekarz wykonuje te cięcia (zazwyczaj wynoszą one od 3 do 4 mm), a pod skórę zostaje wprowadzona specjalna kaniula, która jest połączona z urządzeniem ssącym. W tym momencie rozpoczyna się właściwa liposukcja i usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Po zabiegu odsysania tłuszczu

Mimo tego, że zabieg nie należy do łatwych i często może dojść do komplikacji, to sama rekonwalescencja trwa stosunkowo krótko. Jeżeli lekarz nie zaobserwuje żadnych objawów, wskazujących na to, że organizm nieprawidłowo zareagował na operację, to pacjent zostaje w klinice tylko przez dobę, aby być pod stałą opieką personelu medycznego, a następnie otrzymuje wypis do domu. Proces rekonwalescencji trwa około 1-2 tygodni, a po jego zakończeniu pacjent może wrócić do normalnego trybu życia (oczywiście z wykluczeniem pewnych czynności, takich jak nadmierny wysiłek fizyczny).

Po zabiegu odsysania tłuszczu trzeba nosić specjalną bieliznę uciskającą, która wpływa na gojenie się ran i regenerację organizmu. Pacjent, który w prawidłowy sposób stosuje się do rad lekarza, zauważy ostateczne efekty po 3 miesiącach, kiedy zakończy się proces przebudowy tkanek, a obrzęk się wchłonie.

Przeczytaj również:

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.