Chirurgia plastyczna a medycyna estetyczna

Coraz więcej osób decyduje się na poprawienie czegoś w swoim ciele, a kliniki stały się niezwykle popularne. Jednak w Noa Clinic często spotykamy pacjentów, którzy nie zdają sobie sprawy z różnicy pomiędzy chirurgią plastyczną a medycyną estetyczną. A co za tym idzie, chcą wykonać nieodpowiedni dla nich zabieg lub nie wiedzą, czego się po nim spodziewać.

Czym jest chirurgia plastyczna?

W pierwszej kolejności należy wspomnieć, że każda chirurgia jest procedurą inwazyjną, wprowadzającą na ciele trwałe zmiany. Z tego względu wymaga wykorzystania znieczulenia (miejscowego lub ogólnego) i wiąże się z określonym czasem rekonwalescencji. Chirurgia plastyczna łączy się także z bardzo częstym usuwaniem niektórych fragmentów ciała (np. zbędnej skóry) oraz wprowadzeniem implantów.

Do chirurgii plastycznej zaliczamy takie zabiegi, jak:

 • powiększanie piersi
 • liposukcja
 • ginekomastia
 • korekta powiek
 • lifting twarzy

Medycyna estetyczna i jej zakres

Medycyna estetyczna służy do poprawiania urody w sposób mało inwazyjny. W większości przypadków medycyna estetyczna nie wiąże się z dodatkowymi przygotowaniami, a rekonwalescencja trwa maksymalnie kilkanaście dni.

Minusem może być konieczność powtarzania niektórych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, ponieważ efekty nie są tak trwałe, jak w przypadku chirurgii. Co prawda takie poprawki często trzeba wykonywać dopiero po kilku miesiącach, ale warto mieć to na uwadze.

Medycyna estetyczna obejmuje takie zabiegi, jak:

 • wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym
 • botoks
 • terapia osoczem bogatopłytkowym

Chirurgia plastyczna czy medycyna estetyczna – co wybrać?

Wybór zabiegu powinno definiować przede wszystkim to, co chcemy poprawić. Przykładowo, lifting twarzy nie musi być wykonany chirurgicznie. Wykorzystanie do zabiegu odpowiedniego preparatu sprawi, że skóra zostaje odmłodzona, ujędrniona i zrewitalizowana – pacjentka może więc cieszyć się liftingiem bez cięcia.

Chirurgia plastyczna nie jest też dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na zbyt długą rekonwalescencję. Często jest to powód rezygnacji na przykład z operacji łączącej się z wszczepieniem implantów. Wymagają one szczególnej uwagi, przez co na jakiś czas należy zrezygnować ze wszelkiej aktywności fizycznej, a to dla niektórych jest niemożliwe choćby przez brak urlopu w pracy.

Medycyna estetyczna nie jest tak wymagającą procedurą jak chirurgia plastyczna. W tym drugim przypadku kwalifikacja do zabiegu jest znacznie bardziej złożona – wymaga większego przygotowania oraz samodyscypliny. To wstępne konsultacje zadecydują czy operacja może się odbyć.

Jeśli nie wiesz, jaki zabieg będzie dla Ciebie odpowiedni lub obawiasz się jego przebiegu, umów się na konsultację w Noa Clinic. Odpowiemy na Twoje wszystkie pytania!

Przeczytaj również:

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

 • gotówką;
 • kartą;
 • Przelewem na konto:
  59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.