Jak pozbyć się blizn i rozstępów?

Blizny i rozstępy to niestety częste elementy występujące na naszych ciałach. Niektóre mogą dotyczyć wcześniej przebytych zabiegów, np. blizny po usunięciu znamion, jednak nie na wszystko wszystko mamy wpływ – tak jak w przypadku rozstępów po ciąży czy drastycznej utracie wagi.

Na szczęście bez względu na przyczynę, z bliznami i rozstępami można obecnie walczyć wieloma skutecznymi metodami.

Usuwanie blizn i rozstępów

W Internecie można natknąć się na wiele porad dotyczących blizn, zwłaszcza rozstępów. Do ich zredukowania często poleca się zabiegi, które można wykonać samodzielnie w domu – np. regularne peelingi lub smarowanie się specjalnymi kremami i maściami. Niestety, o ile takie metody mają szansę zadziałać w przypadku świeżych i małych blizn, tak przy dużych zmianach skórnych nie są one wystarczające. Co więc zrobić w takim przypadku?

Laserowe niwelowanie blizn

Najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie decyzji o skorzystaniu ze skutecznego zabiegu, który pozwala na szybkie usunięcie blizn i rozstępów. W Noa Clinic wykorzystujemy do tego innowacyjny laser frakcyjny, który uruchamia naprawcze mechanizmy organizmu i pobudza produkcję kolagenu. Efektem jest znaczne zredukowanie blizny, widoczne od razu po pełnym zregenerowaniu się skóry. Taki zabieg jest praktycznie bezbolesny, ponieważ w trakcie skóra pacjenta jest schłodzona.

Chirurgiczne usuwanie blizn

Jeśli blizna jest bardzo rozległa i jest szansa, że laser frakcyjny nie zdoła jest zredukować, to warto poddać się jej chirurgicznemu usunięciu. Jest to nieco bardziej skomplikowana procedura, ponieważ w trakcie zabiegu blizna zostaje wycięta, a rana zszyta. Pomimo większego zaawansowania, takie usuwanie jest jednak całkowicie bezbolesne, ponieważ w tym przypadku stosuje się znieczulenie miejscowe.

Usuwanie blizn chirurgicznie wiąże się z pozostawieniem cienkiej i ledwo widocznej linii, która jest efektem zszywania skóry. Mimo to, jeśli pacjent będzie stosował się do zaleceń, taka blizna może przybrać kolor i strukturę reszty skóry, a przez to stanie się zupełnie niewidoczna.

Obie metody usuwania blizn i rozstępów są skuteczne, jednak ich dobór powinien być uzależniony od blizny – jej rozmiaru, struktury i innych czynników. Dokładny wywiad zostaje więc przeprowadzony podczas konsultacji w naszej klinice i wówczas zostaje podjęta decyzja o przebiegu usuwania zmian u pacjenta.

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.