Czym jest mezoterapia igłowa pod oczy?

Delikatna skóra pod oczami jest niezwykle narażona na podrażnienia i uszkodzenia. Wpływ mają na to zarówno procesy starzeniowe, jak i czynniki zewnętrzne – napinanie i pocieranie skóry, czy nawet zanieczyszczenia, z którymi mamy styczność. Żeby zapewnić tej okolicy jak najlepszą pielęgnację oraz utrzymać młody wygląd, zaleca się korzystanie ze sprawdzonych zabiegów. Jednym z nich jest mezoterapia igłowa.

Mezoterapia igłowa – co to za zabieg?

Mezoterapia igłowa pod oczy to zabieg, który działa przede wszystkim przeciwzmarszkowo. Jest to jeden najpopularniejszych i najczęściej wybieranych zabiegów kosmetologicznych, ponieważ na skórze pod oczami bardzo szybko tworzą się zmarszczki. Swój sukces zawdzięcza wykorzystywaniu regenerującego koktajlu składników aktywnych (między innymi z kwasem hialuronowym czy witaminami), które wnikają w głąb skóry. Dzięki temu:

 • zostają pobudzone naturalne procesy
 • zwiększa się produkcja kolagenu
 • zwiększa się produkcja włókien elastycznych

Mezoterapia igłowa to bardzo intensywny zabieg, który skutecznie odżywia skórę wokół oczu i opóźnia procesy starzenia – przez to pokochali to zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Przebieg zabiegu i efekty

Mezoterapia igłowa pod oczy nie jest czasochłonnym zabiegiem, a także należy do tych wywołujących znikomy ból. Cała kuracja polega na wykonywaniu nakłuć, przez które dostarczany jest pod skórę wspomniany koktajl odżywczy. Po zakończeniu zabiegu skóra może być delikatnie podrażniona (uczucie pieczenia), ciepła i czerwona, jednak są to krótkotrwałe niedogodności, niewymagające specjalnej rekonwalescencji.

Pierwsze efekty zabiegu są widoczne już po 48 godzinach, jednak należy pamiętać, że wymarzone rezultaty przyniesie dopiero seria kilku zabiegów (najczęściej zaleca się wykonanie 3-4 powtórzeń). Od razu zauważalne jest wygładzenie zmarszczek, nawilżenie, napięcie oraz redukcja cieni.

Czy każdy może skorzystać z mezoterapii igłowej pod oczy?

Niestety nie. Pomimo tego, że jest mało inwazyjny zabieg i nie wymaga dodatkowego przygotowania, wiele osób nie może z niego skorzystać. Najczęstszą przyczyną są przeciwwskazania zdrowotne, takie jak:

 • cukrzyca
 • nowotwory
 • choroby wpływające na krzepliwość krwi (oraz przyjmowane leki, które również mają na nią wpływ)

Mezoterapii igłowej nie może także poddać się pacjent borykający się z przewlekłymi problemami skórnymi – zakażeniami, aktywnym trądzikiem, alergią czy chorobami autoimmunologicznymi skóry. Dodatkowo, tak jak w przypadku wielu innych zabiegów, do mezoterapii nie może zostać zakwalifikowana kobieta w ciąży i karmiąca piersią.

Przeczytaj również:

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

 • gotówką;
 • kartą;
 • Przelewem na konto:
  59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.