Jak przebiega korekta czubka nosa?

Korekta czubka nosa jest niezwykle popularnym, ale i wyjątkowo skomplikowanym zabiegiem chirurgicznym mającym na celu poprawę wyglądu. Operacji plastycznej mogą poddać się wyłącznie osoby z zakończonym rozwojem nosa. W czasie korekty możemy zmniejszyć, skrócić lub złączyć rozdwojony czubek nosa – wszystko zależy od oczekiwań pacjenta.

Na czym polega korekta czubka nosa?

W większości przypadków korekta czubka nosa ma na celu wysubtelnienie tej części nosa i wymodelowanie skrzydełek oraz dziurek. Względy wizualne są najważniejszym czynnikiem, który wpływa na decyzję o poddaniu się zabiegowi. W pewnym stopniu przyczyną korekty czubka nosa są też wskazania medyczne związane m.in. ze skrzywioną przegrodą.

Chirurg podczas operacji plastycznej korygującej czubek nosa wykonuje cięcie w przedsionku nosa – całkowicie niewidoczne na zewnątrz. Zadaniem lekarza jest usunięcie nadmiernie rozwiniętych chrząstek i wymodelowanie ich na nowo tak, aby efekt końcowy spełniał oczekiwania pacjenta. Najczęściej podczas zabiegu korekcji czubka nosa korygowane są takie deformacje, jak:

  • Zwężenie za szerokich nozdrzy – zabieg polega na usunięciu bocznej części chrząstki skrzydełek nosa,
  • Modelowanie zbyt wypukłych nozdrzy – w tym przypadku wykonuje się nacięcia chrząstek, a następnie zszywa się je tak, aby uzyskały planowany kształt,
  • Uzupełnienie brakujących fragmentów chrząstek czubka nosa,
  • Obniżenie wysokości zbyt zadartego czubka nosa – polega na usunięciu środkowej części chrząstek skrzydełkowych,
  • Podniesienie czubka nosa na właściwą wysokość – zszywane są dwie chrząstki skrzydłowe.

Decydując się na korektę nosa, musimy mieć świadomość, że jest to skomplikowany zabieg chirurgiczny, a pierwsze efekty operacji zobaczymy dopiero po 6 miesiącach. Dla większości pacjentów jest to dość długa perspektywa, jednak warto się poświęcić i poczekać na efekt końcowy. Po całkowitym utwardzeniu struktur chrzęstnych czubek nosa nabierze nowego wyglądu, a wraz z nim odmieni się cała twarz i nasze samopoczucie.

Jak wygląda zabieg korekcji nosa?

Najczęściej korektę czubka nosa przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, choć w przypadku operacji o niewielkim zakresie zdarza się znieczulenie miejscowe. Rodzaj znieczulenia zawsze dobiera się indywidualnie podczas konsultacji z pacjentem. Cała operacja plastyczna części chrzęstnej nosa zajmuje około 1-1,5 godziny. Każda operacja zaczyna się od ułożenia pacjenta w odpowiedniej pozycji i znieczulenia przez anestezjologa.

Następnie chirurg wykonuje cięcia w przedsionku nosa tzw. metodą zamkniętą – wszystkie zmiany prowadzone są wewnątrz nosa, dzięki czemu blizny pooperacyjne są mniej widoczne. Lekarz modeluje chrząstki stanowiące rusztowanie czubka nosa, usuwa ich nadmiar, skraca, zwęża, łączy i zmienia proporcje nosa. Co ważne, podczas zabiegu nie łamie się żadnych kości. Korekta czubka nosa kończy się zszyciem wykonanych cięć, założeniem specjalnych opatrunków do przewodów nosowych i unieruchomieniem nosa za pomocą wąskiej szyny termoplastycznej.

Opatrunki zdejmuje się po upływie doby od zabiegu, zaś szynę po 7-10 dniach. Nos nadal jest obrzęknięty, a w okolicy oczu i policzków mogą pojawić się krwiaki i zasinienie. Przez pierwsze 3 tygodnie od zabiegu pacjent powinien prowadzić „oszczędny tryb życia”. Finalny efekt otrzymamy dopiero po 6 miesiącach – to właśnie wtedy wymodelowany nos zmieni rysy twarzy, a nasze samopoczucie i samoocena poszybują w górę.

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.