Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny brwi to zabieg polegający na wprowadzeniu pigmentu pod powierzchnię naskórka i stworzeniu imitacji włosków. Ma on na celu trwałe podkreślenie brwi. Obecnie decyduje się na niego coraz więcej kobiet. Dlaczego? Odpowiednia oprawa oczu wpływa przecież na postrzeganie całej naszej twarzy – dzięki niej wydajemy się bardziej wypoczęci i pewni siebie. Taki efekt jest niezwykle pożądany. Nazwa tego zabiegu wskazuje na to, że jest on stały. Jednak bez obaw! Makijaż permanentny to nie tatuaż na całe życie. Jak długo można spodziewać się widocznego efektu? Zachęcamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

Dla kogo odpowiedni jest zabieg makijażu permanentnego brwi?

Jeśli cenisz sobie swój czas i wygodę to zabieg idealny dla Ciebie! Po wykonaniu makijażu permanentnego nie będziesz musiała przejmować się uzupełnianiem brwi pomadą, kredką czy cieniem lub ich demakijażem. Jeśli z kolei zmagasz się z przerzedzonymi brwiami, dzięki temu zabiegowi odzyskasz pewność siebie.

Przygotowanie do zabiegu makijażu permanentnego brwi

Makijaż permanentny brwi to jeden z zabiegów, którego efekty zależą od indywidualnych predyspozycji danej osoby, a także od odpowiedniego przygotowania. Przed jego wykonaniem konieczne jest zrezygnowanie z opalania oraz z zabiegów złuszczających. Nie możemy dopuścić do tego, by skóra była podrażniona. Nie powinno się też samodzielnie regulować brwi oraz wykonywać henny, aby kosmetolog mógł precyzyjnie opracować ich odpowiedni kształt. Bezpośrednio przed zabiegiem niewskazane jest picie kawy i alkoholu, palenie papierosów oraz przyjmowanie leków rozrzedzających krew. Stosowanie się do wymienionych wyżej zaleceń wpływa pozytywnie na efekty zabiegu, a w tym również na intensywność pigmentu i szybkość gojenia.

Jakich efektów można spodziewać się po zabiegu? 

Po wykonaniu zabiegu makijażu permanentnego brwi, możemy spodziewać się natychmiastowych efektów. Warto podkreślić jednak, że na zadowalający i ostateczny rezultat należy poczekać około miesiąca. W tym czasie kolor blednie, a kształt brwi staje się subtelniejszy oraz naturalniejszy. Aby osiągnięty efekt utrzymał się jak najdłużej, należy stosować się do zaleceń pozabiegowych. Mowa tutaj o unikaniu słońca, wody czy wizyt w saunie. Ważne jest również utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry. Oprócz tego brwi muszą być regularnie czyszczone. Czynność tą należy wykonywać z jak największą delikatnością. Pod żadnym pozorem nie można drapać strupków. Jeśli będziemy przestrzegali tych zaleceń, efekt pięknych, pełnych brwi utrzyma się nawet do 3 lat!

Pozostałe czynniki wpływające na trwałość makijażu permanentnego brwi

Oprócz odpowiedniego przygotowania do zabiegu i stosowania się do zaleceń pozabiegowych, na trwałość efektu makijażu permanentnego ma również wpływ typ cery osoby poddającej się zabiegowi. Każdy typ skóry inaczej przyjmuje barwnik, w innym tempie się złuszcza oraz regeneruje. Osiągnięte rezultaty pozostaną na dłużej z pacjentką, która ma cerę suchą. Dalej należy uważać na promieniowanie UV. Wspominaliśmy już wcześniej o tym, że koniecznie jest unikanie słońca zaraz po zabiegu, jednak później wciąż warto właściwie pielęgnować skórę i zabezpieczać ją przed słońcem przez cały rok. Tym samym zagwarantujemy sobie dłuższy efekt makijażu permanentnego brwi.

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.