Pięknie wyglądające i zadbane dłonie to coś, o czym marzy większość kobiet. Mając to na uwadze, chyba nikogo nie dziwi już ogromna popularność lakierów hybrydowych. Wbrew pozorom wykonanie efektownego manicure hybrydowego wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Dlatego też, jeśli nie masz doświadczenia, nie ryzykuj z samodzielnym tworzeniem stylizacji w domowym zaciszu. Najbezpieczniejszą opcją jest skorzystanie z usługi profesjonalnej stylistki paznokci. Wtedy będziesz miała pewność, że nie zostaną popełnione żadne błędy w trakcie wykonywania manicure hybrydowego. O jakich błędach mowa? Zachęcamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.
1. Niedbałe przygotowanie płytki paznokcia
Rozpoczynając stylizację manicure hybrydowego, za pomocą pilnika nadaje się paznokciom odpowiednią długość i kształt. Konieczne jest również zmatowienie i odtłuszczenie płytki. To kroki, których nie można pomijać, gdyż baza pod lakier nie będzie się trzymała, a nakładanie lakieru hybrydowego nie będzie miało żadnego sensu. Podczas matowienia korzystamy z bloczka polerskiego natomiast w przypadku odtłuszczania z wacików bezpyłowych i cleanera.
2. Zalewanie skórek
Usunięcie narastających skórek za pomocą metalowego kopytka i cążek to kolejna czynność, bez której manicure hybrydowy nie zostanie wykonany poprawnie. Dzięki temu nie zalejemy skórek, a tym samym unikniemy nieestetycznego wyglądu lub – co gorsza – uczulenia.
3. Niezabezpieczenie wolnego brzegu paznokcia
Po co zabezpieczać wolny brzeg paznokcia? Po to, by powietrze nie dostało się pod lakier. Prawidłowe zabezpieczenie w znacznym stopniu wpływa na trwałość hybrydy. Nałożenie warstwy topu na brzeg stanowi barierę, która minimalizuje ryzyko odpryśnięcia lakieru czy ścierania się koloru. Blokuje również wejście dla wszelkich bakterii, kurzu i drobnych zanieczyszczeń.
4. Nakładanie zbyt grubych warstw produktów
Marszczący się lakier, który odchodzi od paznokcia? Taki efekt można uzyskać, nakładając zbyt grube warstwy produktów na płytkę. Takiej stylizacji z pewnością nie chce nikt. Warstwy bazy, lakieru hybrydowego, a także topu powinny być bardzo cienkie. Wtedy mamy pewność, że nasze paznokcie będą wyglądały ładnie i schludnie.
5. Zbyt krótkie utwardzanie lakieru
Zbyt krótki czas naświetlania może spowodować, że nałożona warstwa nie do końca się utwardzi. Efektem tego jest zazwyczaj rozwarstwianie, zmniejszenie trwałości, a w najgorszych przypadkach wystąpienie nadwrażliwości. Lakiery należy utwardzać tak długo, jak wskazuje instrukcja dodana do lampy.
6. Korzystanie z kiepskiej jakości produktów
Jeśli chcemy uniknąć niechcianych efektów ubocznych na paznokciach, nie należy wybierać produktów do manicure hybrydowego od nieznanych marek, które oferują lakiery, topy czy bazy w zaskakująco niskich cenach. Należy wybierać te sprawdzone z przetestowanym składem.