Makijaż permanentny brwi – czy warto?

Marzysz o nieskazitelnym wyglądzie brwi o każdej porze dnia? Idealnym sposobem może okazać się makijaż permanentny. Czym on właściwie jest? To zabieg, który polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentu. W przypadku makijażu permanentnego barwnik wprowadza się znacznie płycej niż przy tatuażu. Profesjonalnie wykonany zabieg to gwarancja naturalnie wyglądających, dobrze zarysowanych brwi. Czy warto zdecydować się na jego wykonanie? Odpowiedź na to pytanie uzyskasz po przeczytaniu poniższego artykułu.

Co zaleca się przed zabiegiem makijażu permanentnego brwi? 

Przed zabiegiem makijażu permanentnego należy całkowicie zrezygnować z opalania oraz wszelkich zabiegów złuszczających, które mogą podrażnić skórę. Nie powinno się też samodzielnie regulować brwi i wykonywać henny, aby kosmetolog miał możliwość precyzyjnego opracowania ich odpowiedniego kształtu. Bezpośrednio przed zabiegiem niewskazane jest picie kawy i alkoholu, palenie papierosów, a także przyjmowanie leków rozrzedzających krew. Stosowanie się do wymienionych zaleceń ma wpływ na pozytywny efekt zabiegu, a w tym również na intensywność pigmentu i szybkość gojenia.

W trakcie zabiegu

Za pomocą igły pod skórę zostaje wprowadzony specjalny pigment. Umożliwia to stworzenie imitacji włosków. Podczas zabiegu brwiom nadaje się nowego kształtu, który pasuje do owalu i wielkości twarzy. Najpierw wykonuje się rysunek wstępny, na podstawie którego tworzy się makijaż permanentny. Następnie aplikuje się znieczulenie. Najczęściej stosuje się znieczulenie powierzchniowe (maść). Taki preparat nakłada się na skórę 15-30 minut przed zabiegiem. Po jego zmyciu dezynfekuje się obszar brwi. Wprowadzenie pigmentu trwa od jednej do dwóch godzin.

Efekty zabiegu

Efekty makijażu permanentnego brwi są zauważalne natychmiast. Jednak na finalny rezultat należy poczekać około miesiąca. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu, efekt jest już zadowalający, ale brwi są bardziej przerysowane, niż to będzie ostatecznie. Ich kolor stopniowo blednie, a kształt staje się bardziej subtelny i naturalny. Często konieczne jest tzw. dopigmentowanie, które pozwala na ocenienie efektów, a także poprawienie ewentualnych niedociągnięć, które są spowodowane nieprzyjęciem pigmentu przez skórę. W Noa Clinic taki zabieg jest wliczony w cenę. Zaraz po wykonaniu makijażu permanentnego trzeba go chronić przed słońcem, wodą i sauną. Równie ważne jest utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry. Brwi muszą być też regularnie czyszczone. Warto zwrócić uwagę na to, by był to bardzo delikatny, ostrożny proces. Pod żadnym pozorem nie można zdrapywać strupków! Odpowiednie postępowanie pozabiegowe gwarantuje, że efekty makijażu permanentnego utrzymają się nawet przez 3 lata. Długotrwałość efektu jest również zależna od jasności barwnika- im jaśniejszy, tym szybciej będzie się wypłukiwał. Podsumowując, makijaż permanentny brwi jest zabiegiem, który daje długotrwałe efekty i pozwala na zaoszczędzenie czasu.

Zalety makijażu permanentnego brwi

Taki zabieg to idealne rozwiązanie dla osób żyjących w ciągłym biegu. Dzięki stałemu makijażowi nie musimy tracić cennego czasu na uzupełnianie brwi kredką czy cieniem, a także na demakijaż. Oprócz tego zabieg ten wyrównuje wszelkie asymetrie. Makijaż permanentny nie zostaje z nami na zawsze. Jeśli po kilku latach będziemy chciały zmienić kształt brwi, jest to możliwe. Makijaż permanentny brwi zapewnia komfort i wygodę. Wysokie temperatury, wizyta na basenie czy siłowni- Twoje brwi w każdej z tych sytuacji będą wyglądały tak samo dobrze.

Biorąc pod uwagę wszystkie, powyższe korzyści płynące z makijażu permanentnego brwi, jest to zdecydowanie zabieg warty wykonania.

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.