Mini plastyka brzucha to sposób na piękne ciało!

Marzysz o płaskim, wysportowanym brzuchu, ale długi okres rekonwalescencji i nieestetyczna blizna zniechęcają Cię do zabiegu abdominoplastyki? W takim razie wybierz mini plastykę brzucha – to mniej inwazyjny zabieg niż operacja chirurgiczna całego brzucha. Podczas mini plastyki chirurg redukuje tłuszcz i usuwa nadmiar skóry tylko z dolnej partii brzucha – bez przemieszczania pępka i długiej blizny na ciele.

Wskazania do mini plastyki brzucha

Mini plastyka brzucha (miniabdominoplastyka) to zabieg bardzo podobny do pełnej abdominoplastyki, wymaga jednak znacznie mniejszej ingerencji chirurgicznej. W czasie operacji chirurg usuwa fałdy skóry i tłuszczu znajdujące się poniżej linii pępka, dlatego mini plastyka brzucha jest skierowana do pacjentów niezadowolonych wyłącznie z wyglądu podbrzusza.

Kto powinien zdecydować się na taki zabieg? Przede wszystkim osoby, które zmieniły dotychczasowy styl życia i zrzuciły zbędne kilogramy. Częstym skutkiem ubocznym odchudzania są obwisła skóra i liczne rozstępy, widoczne właśnie na brzuchu. Do osób zainteresowanych mini plastyką brzucha należą też kobiety po jednej lub kilku ciążach. Są też pacjenci, którzy cieszą się prawidłową wagą, dbają o dietę i regularnie wykonują ćwiczenia fizyczne, a mimo to obserwują nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu.

Zalety mini plastyki brzucha

Największą zaletą zabiegu miniabdominoplastyki jest krótkie cięcie – nawet dwukrotnie mniejsze niż w przypadku pełnej plastyki brzucha. Chirurg przeprowadza nacięcie skóry na linii włosów łonowych, dzięki czemu przyszłą bliznę możemy zakryć bielizną i strojem kąpielowym. U kobiet, które w przeszłości miały wykonane cesarskie cięcie, nowa blizna będzie pokrywać się z tą już istniejącą.

Wiele osób decyduje się na mini plastykę brzucha również dlatego, że podczas zabiegu nie tworzy się nowego pępka. To bardzo skomplikowana czynność, która zawsze towarzyszy pełnej abdominoplastyce. W przypadku korekty podbrzusza pępek wraz z płatem skóry zostaje przesunięty delikatnie w dół. Kolejną zaletą mini plastyki brzucha jest krótszy okres rekonwalescencji, niż w przypadku klasycznej operacji plastycznej tej części ciała. Pacjent pierwszą dobę po operacji spędza w klinice, ale już następnego dnia może wrócić do domu. Do pełnej sprawności możemy wrócić już po 4 tygodniach – to znacznie szybciej, niż w przypadku standardowej plastyki brzucha.

Pewną zaletą miniabdominoplastyki jest też stosunkowo niska cena zabiegu. Mini plastyka jest znacznie prostsza i mniej czasochłonna niż pełna operacja plastyczna brzucha, dlatego kosztuje zdecydowanie mniej.

Efekty mini plastyki brzucha

Efektem wykonanej mini plastyki jest piękny, płaski i jędrny brzuch. Oczywiście na zobaczenie ostatecznego wyniku operacji musimy poczekać kilka miesięcy, a nawet pół roku – wymodelowany brzuch będzie w pełni widoczny dopiero po zagojeniu ran i zniknięciu opuchlizny. Poprawa sylwetki ma też ogromny wpływ na dobre samopoczucie i wysoką samoocenę pacjentów.

Pamiętajmy, że płaski brzuch i piękna sylwetka zostaną z nami na dłużej, jeżeli zmienimy styl życia na bardziej aktywny, a z diety wyeliminujemy wszystkie niezdrowe i tłuste pokarmy.

Przeczytaj również:

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.