Jaka jest różnica między plastyką brzucha, a liposukcją brzucha?

Płaski brzuch i jędrna skóra to jedne z najczęstszych pragnień, które determinują pacjentów do poddania się zabiegom chirurgii plastycznej. Z tego względu, wiele osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, decyduje się na plastykę brzucha oraz na liposukcję. Nie każdy jednak wie, jaka jest między nimi różnica, a to jest podstawa do zadecydowania, czego tak naprawdę potrzebujemy.

Czym jest liposukcja brzucha?

Najprostsze określenie, które zobrazuje czym jest liposukcja, to po prostu odsysanie tłuszczu. Do tego zabiegu kwalifikują się pacjenci, którzy w bezpieczny sposób chcą się pozbyć tkanki tłuszczowej, a przy okazji wymodelować sylwetkę – i przede wszystkim, chcą to zrobić bez większego wysiłku. Chociaż należy pamiętać, że liposukcja to poważna operacja, która nie powinna być pierwszą opcją wyboru. Najpierw trzeba rozpocząć aktywny i zdrowy tryb życia, który powinien pomóc w walce z kilogramami.

Liposukcję można wykonać na dowolnym obszarze, takim jak pośladki, brzuch, kolana, czy łydki – przez ów kompleksowość, metoda ta cieszy się ogromną popularnością. Zabieg wykonuje się po to, aby usunąć nadmierną ilość tkanki tłuszczowej, która zgromadziła się problematycznym miejscu, a innowacyjność tej metody polega na tym, że po usunięciu tłuszczu, jego komórki nie odrodzą się więcej w tym samym punkcie.

Osoba, która zdecyduje się na poddanie operacji, musi mieć świadomość licznych zaleceń lekarskich oraz szczegółowo przeprowadzanych konsultacji. Przede wszystkim będzie musiała poddać się wszystkim wymaganym badaniom, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. W przypadku pacjentów z bardzo dużą otyłością, często konieczne jest również zgubienie kilkunastu kilogramów, aby zabieg w ogóle mógł się odbyć.

Pierwsze efekty liposukcji brzucha widoczne są od razu, jednak na końcowe rezultaty trzeba poczekać około 3 miesięcy. Po zakończonej rekonwalescencji pacjent może się cieszyć mniejszym obwodem brzucha, wymodelowaną sylwetką i pozbyciem się miejscowej otyłości. Nie jest to jednak zabieg, który wpływa na jędrność skóry! W tym przypadku konieczna jest plastyka brzucha.

Plastyka brzucha – na czym polega zabieg?

Plastyka brzucha, czyli inaczej korekcja powłok brzusznych (najczęściej środkowej i dolnej części), polega na jednoczesnym usunięciu tłuszczu i obwisłej skóry lub tylko skóry.

Ta metoda również jest polecana osobom po drastycznych dietach, a także tym, których skóra uległa procesowi starzenia. Plastyka brzucha jest także bardzo popularna u kobiet po ciąży, których brzuch stracił jędrność i elastyczność, a skóra wygląda nieestetycznie.

Przebieg zabiegu jest podobny, jak w przypadku zwykłej liposukcji brzucha, tak samo jak etap przygotowawczy. Efektem jest redukcja boczków oraz natychmiastowy efekt płaskiego brzucha.

Czym jest liposukcja brzucha?

Obie operacje dają podobne efekty, jednak plastyka brzucha jest zdecydowanie bardziej zaawansowana, niż liposukcja. Z tego względu poleca się ją osobom, których poziom otyłości sprawił, że po usunięciu tłuszczu skóra stanie się obwisła. Co więcej, plastyka jest często wykonywana jako uzupełnienie liposukcji, w celu usunięcia nadmiaru skóry, który pozostał po pierwszym z zabiegów. Operacji mogą poddać się także kobiety po porodzie, które nie mają nadmiaru komórek tłuszczowych, a jedynie utraciły jędrność skóry.

Bez względu na to, na którą metodę się zdecydujemy, trzeba wykazać się nienagannym zdrowiem, aby nie narazić się na niebezpieczeństwo. Co więcej, należy pamiętać, że operacje nie są zastąpieniem zdrowego trybu życia i odpowiedniej diety. Po uzyskaniu oczekiwanych efektów, po liposukcji brzucha lub plastyce, konieczne jest przestrzeganie zaleceń i wprowadzenie odpowiednich nawyków żywieniowych, które uchronią nas przed ponownym tyciem. Tylko w ten sposób efekty będą długotrwałe.

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.