Kiedy znikają naczynka po laserze?

Zabieg laserowego zamykania naczynek polega na skierowaniu wiązki lasera na widoczne żyłki, tworząc tzw. sieć pajączków. Promienie pochłaniane są przez czerwony barwnik, czyli hemoglobinę czemu towarzyszy wytworzenie się energii cieplnej. Następstwem jest odparowanie wody- “ścięcie się” krwi, a także wysuszenie ścianek naczyń, które stopniowo się zapadają, obumierają i końcowo ulegają usunięciu z tkanki- zostają wchłonięte. Do tego zabiegu używa się głowicy o określonej częstotliwości. Po jakim czasie od zabiegu naczynka znikają? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Im dłużej zwlekasz, tym będzie gorzej

Wiele Pań, które są posiadaczkami pajączków na twarzy czy nieestetycznych zaczerwienień negują ten problem latami. Niestety w tym przypadku czas działa na niekorzyść, gdyż wraz z biegiem lat rumień się utrwala. Z czasem naczynia krwionośne stają się trwałe, a także bardziej wyraźne i widoczne przez naskórek. Im dłużej zwleka się z leczeniem popękanych naczynek, tym z reguły więcej zabiegów będzie potrzebnych, aby uzyskać zadowalający efekt. Ceny takiego zabiegu nie są aż tak wysokie (koszt pojedynczego zabiegu waha się między 200, a 400 zł). Warto zatem zdecydować się na ten zabieg, aby zadbać o swoją skórę oraz poprawić swój komfort życia.

Jak przygotować się do zabiegu usuwania naczynek laserem?

Pierwszy taki zabieg poprzedzony jest oczywiście konsultacją ze specjalistą. Podczas rozmowy lekarz dokonuje analizy problemu skórnego, omawia plan leczenia oraz oczekiwane rezultaty. Przed samą konsultacją warto też zapoznać się z przeciwwskazaniami do wykonania takiego zabiegu (m.in. ciąża, choroby nowotworowe, padaczka, łuszczyca i inne). Oprócz tego przygotuj spis wszystkich przyjmowanych leków i suplementów diety, a także upewnij się, że Twoja skóra nie jest opalona. Na minimum 14 dni przed każdym zabiegiem, który polega na naświetlaniu skóry, nie wolno spożywać leków oraz ziół światłouczulających. Dodatkowo nie zaleca się też stosowania peelingów.  

Efekty laserowego zamykania naczynek

Widoczne efekty są zauważalne już na kilka dni po wykonaniu pierwszego zabiegu laserowego zamykania naczynek. Aby osiągnięty rezultat się utrzymał, konieczne jest powtórzenie zabiegu według indywidualnych ustaleń z lekarzem. Należy pamiętać o tym, że samo poddanie się zabiegowi to nie wszystko. Wiele zależy od samego pacjenta. Trzeba odpowiednio o siebie zadbać. Między innymi konieczne jest unikanie nadmiernego przebywania na słońcu i codzienne stosowanie filtrów z wysoką ochroną. Oprócz tego w pierwszej fazie po zabiegu nie należy wykonywać makijażu (szczególnie chodzi tutaj o nakładanie korektora, podkładu oraz pudru). Unikaj również jacuzzi, sauny czy gorących kąpieli (miejscowego przegrzewania obszaru, który był poddany zabiegowi). Stosuj się również do wszystkich zaleceń specjalisty, np. wykup maści i ich regularne aplikowanie. Zrezygnuj na kilka dni po zabiegu z obciążających ćwiczeń fizycznych.

Gojenie się skóry po zabiegu

Proces gojenia się skóry po laserowym zamykaniu naczynek nie trwa długo. Jeśli pacjent będzie stosował się do wszystkich zaleceń wspomnianych wyżej, uniknie ewentualnych powikłań, co spowoduje, że skóra szybciej się zregeneruje. Po zabiegu możemy doświadczyć zaczerwienienia, zasinienia lub delikatnej opuchlizny. Te dolegliwości ustępują jednak szybko- maksymalnie do kilku dni.

Przeczytaj również:

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.