Usuwanie naczynek – jaką metodę dobrać?

Naczynka, szczególnie te na twarzy, potrafią skutecznie uprzykrzyć życie wielu osobom. Są nieestetyczne, utrudniają wykonanie makijażu, a dodatkowo sprawiają, że skóra łatwo się rumieni. Na szczęście istnieją sposoby, żeby pozwalają pozbyć się naczynek i cieszyć się nieskazitelną skórą. Wyjaśniamy, jaką metodę wybrać i na co warto zwrócić uwagę?


Laser frakcyjny na naczynka


Laserowe zamykanie naczynek to bardzo popularna metoda, która jest także niezwykle skuteczna. Zabieg polega na precyzyjnym skierowaniu wiązki na naczynka, które przez światło o konkretnej częstotliwości ulegają zamknięciu. Ogromnym plusem lasera są trwałe efekty – raz zamknięte naczynko nie będzie już więcej widoczne.

Zabieg wiąże się jednak z odpowiednim przygotowaniem skóry. Przede wszystkim przez przynajmniej dwa tygodnie nie można spożywać leków i ziół światłoczułych, które mogłyby wywołać negatywne skutki. Co więcej, trzeba zrezygnować ze wszelkich kosmetyków pielęgnacyjnych, które zawierają w składzie kwasy.


Fototerapia, czyli technologia IPL


Fototerapia od lat walczy z laseroterapią o miano najlepszej metody do walki z pękniętymi naczynkami. IPL jest wykonywany w podobny sposób co laseroterapia, jednak działa nieco inaczej – emitowana wiązka światła wpływa na koagulację hemoglobiny, w efekcie czego zostają zniszczone ścianki naczyń krwionośnych, a pajączki zredukowane.

Zabiegi IPL są bezinwazyjne, jednak mniej efektywny niż te z wykorzystaniem wiązki lasera – wszystko przez to, że emitowane światło nie dociera tak głęboko i jest wykorzystywane tylko w przypadku warstwy naskórka.

Elektrokoagulacja


Ostatnią metodą walki z pajączkami jest elektrokoagulacja, czyli zabieg, podczas którego jest wykorzystywany prąd. Metoda ta walczy z naczynkami za pomocą ciepła, które ścina białka i prowadzi do redukcji ścian naczyń krwionośnych.

Tak jak w przypadku wcześniej opisanych zabiegów, skóra bezpośrednio po elektrokoagulacji jest podrażniona i zaczerwieniona. Nie jest to jednak nic niepokojącego, ponieważ wraca ona do normalnego stanu po kilku dniach. Zabieg zapewnia trwałe efekty, jednak nie jest wskazany w przypadku wszystkich naczynek. Z tego względu konieczna jest konsultacja ze specjalistą.


Która metoda zamykania naczynek jest najlepsza?


Dobór metody powinien być uzależniony od stadium rozwoju problemu oraz naturalnych preferencji pacjenta. Nie da się jednak ukryć, że najczęściej wybierana i polecana jest laseroterapia, która wykazuje precyzyjne działanie i zapewnia spektakularne efekty.

Jeśli nie wiesz, na którą metodę się zdecydować, zachęcamy do umówienia się na konsultację w Noa Clinic. Nasi specjaliści przeprowadzą dokładne badanie i zadbają o stan Twojej skóry.

Przeczytaj również:

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.