Plastyka brzucha we Wrocławiu – ile kosztuje?

Plastyka brzucha, czyli abdominoplastyka, to operacja plastyczna polegająca na usunięciu nadmiaru tłuszczu i skóry z dolnej i centralnej części brzucha oraz na modelowaniu mięśni brzucha. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, a cała procedura trwa od 3 do nawet 5 godzin. Pacjent, który poddał się abdominoplastyce, pozostaje pod opieką kliniki chirurgii i medycyny estetycznej przez około 3 dni. Długi okres rekonwalescencji, czasochłonność i złożoność zabiegu sprawiają, że plastyka brzucha jest jedną z droższych operacji plastycznych. Ale ile dokładnie kosztuje plastyka brzucha? Dzisiaj postaramy się znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Plastyka brzucha – cena zabiegu

Ile kosztuje plastyka brzucha – to jedno z kluczowych pytań, jakie zadają sobie osoby zainteresowane operacyjnym usuwaniem fałdy tłuszczowo-skórnej. Niestety, bez starannej analizy problemu i szczegółowego wywiadu z pacjentem, trudno jest ustalić dokładną cenę plastyki brzucha. Na łączny koszt operacji ma wpływ wiele elementów, m.in.:

 • wielkość brzucha,
 • cena leków i sprzętu potrzebnego do znieczulenia,
 • wynagrodzenie anestezjologa wykonującego znieczulenie,
 • ilość dni spędzonych w klinice,
 • opatrunki i bielizna pooperacyjna – przez pierwsze tygodnie od zabiegu należy nosić specjalną bieliznę uciskową, która stabilizuje brzuch,
 • ilość wizyt kontrolnych – najczęściej są to dwie wizyty, tydzień i miesiąc po operacji,
 • zdjęcie szwów,
 • leki przeciwbólowe podane w pierwszych dobach po zabiegu

Warto wiedzieć, że pod pojęciem plastyka brzucha kryje się kilka zróżnicowanych zabiegów. Możemy np. poddać się: pełnej plastyce powłok brzusznych, połączyć ten zabieg z odsysaniem tłuszczu albo zdecydować się na mini plastykę brzucha. Wszystkie wymienione operacje mają na celu redukcję nadmiaru tłuszczu i usunięcie obwisłej skóry z brzucha. Jednak każda z nich przebiega nieco inaczej, różni się długością i stopniem ingerencji chirurgicznej, a w związku z tym również ceną.

Koszt plastyki brzucha

Pełna plastyka, inaczej abdominoplastyka, to podstawowa operacja plastyczna, na którą decydują się pacjenci z nieestetycznymi rozstępami i obwisłą skórą w dolnej oraz centralnej części brzucha. Zabieg jest czasochłonny i skomplikowany, dlatego jego wykonanie powinniśmy powierzyć doświadczonemu chirurgowi plastycznemu. Ile w związku z tym kosztuje plastyka brzucha? Wszystko zależy od renomy danej kliniki, jednak średni koszt operacji to 12 tysięcy złotych.

Koszt mini plastyki brzucha

Jeżeli pacjent chciałby wymodelować tylko dolną część brzucha, poniżej linii pępka, może zdecydować się na mini plastykę. Jest do doskonałe rozwiązanie dla kobiet po ciąży i osób, które w wyniku odchudzania schudły kilkanaście kilogramów. Miniabdominoplastyka to mniej inwazyjny i czasochłonny zabieg, krótszy jest też okres pobytu w klinice. Wszystko to przekłada się na niższą cenę operacji, w większości gabinetów koszt mini plastyki brzucha to 8-9 tysięcy złotych.

Koszt plastyki brzucha z liposukcją

W niektórych przypadkach chirurg decyduje się na połączenie plastyki brzucha z zabiegiem liposukcji, czyli odsysania tłuszczu. Taka operacja plastyczna jest najbardziej skomplikowana i wymaga od lekarza szczególnych umiejętności. Zatem nie powinno nas dziwić, że za plastykę brzucha z liposukcją zapłacimy 13, a nawet 14 tysięcy złotych.

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

 • gotówką;
 • kartą;
 • Przelewem na konto:
  59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.