Botoks dla mężczyzn – czy jest tak samo skuteczny?

Walka z upływem czasu nie dotyczy wyłącznie kobiet. Skóra mężczyzn starzeje się tak samo i tak samo może być poddawana zabiegom odmładzającym. Botoks jest w świecie medycyny estetycznej znany od lat, jednak kojarzy się przede wszystkim z zabiegami dla kobiet. Czy dla panów jest tak samo skuteczny i daje te same rezultaty? Przekonaj się!

Czym jest botoks i jak działa?

Botoks to neurotoksyna, która po wstrzyknięciu w mięsień, blokuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe i “paraliżuje” dany obszar. W ten sposób mięsień się rozluźnia, co powoduje wygładzenie skóry i daje twarzy odmłodzony wygląd. Wskazaniem do zabiegu ostrzykiwania botoksem są zmarszczki mimiczne, ale nie tylko. Toksynę botulinową stosuje się w medycynie również przy leczeniu zeza, chorób neurologicznych związanych z napięciem mięśni oraz w terapii nadmiernej potliwości.

Na czym polega botoks dla mężczyzn?

Sam zabieg ostrzykiwania botoksem dla mężczyzn jest dość prosty. Toksynę botulinową wstrzykuje się cienką igłą pod powierzchnię skóry w problematycznym obszarze. W przypadku mężczyzn najczęściej są to:

  • “lwia zmarszczka”, czyli miejsce pomiędzy brwiami,
  • “kurze łapki”, czyli okolice oczu,
  • “marionetki”, czyli bruzdy nosowo-wargowe,
  • zmarszczki na czole,
  • kąciki ust (za pomocą botoksu można delikatnie je unieść).

Mięśnie twarzy u mężczyzn są zazwyczaj większe i silniejsze, przez co może być konieczne zastosowanie większej dawki toksyny botulinowej. Może to wpływać na wydłużenie czasu trwania zabiegu i wzrost ceny. Skuteczność botoksu jest jednak taka sama w przypadku obu płci, a efekty utrzymują się porównywalny czas.

Jak przygotować się do zabiegu ostrzykiwania twarzy?

Wstrzykiwanie botoksu dla mężczyzn nie jest silnie zabiegiem chirurgicznym, dlatego przed jego wykonaniem nie trzeba wykonywać żadnych badań laboratoryjnych. Lekarz Noa Clinic w czasie konsultacji przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem i w razie potrzeby daje indywidualne zalecenia. Na 2-3 dni przed podaniem toksyny botulinowej nie należy przyjmować leków przeciwzapalnych i rozrzedzających krew oraz przyjmować ziół rozkurczających mięśnie i naczynia krwionośne, jak na przykład dziurawiec. Przed i po zabiegu nie należy też spożywać alkoholu. W dniu podania botoksu dla mężczyzn nie zaleca się wysiłku fizycznego oraz korzystania z sauny, solarium czy basenu.

Efekty zastosowania toksyny botulinowej

Wstrzykiwanie botoksu dla mężczyzn w poszczególne partie twarzy powoduje ich wygładzenie, a przez odmłodzenie wyglądu. Wskutek zastosowania toksyny botulinowej skóra rzadziej i słabiej się napina, a mięsień przestaje się kurczyć, co zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek i pogłębianiu istniejących bruzd. Pierwsze efekty kosmetyczne zastosowania botoksu dla mężczyzn można zauważyć już 3-4 doby po zabiegu, a rezultaty w postaci poprawy wyglądu i odmłodzenia twarzy utrzymują się przez 3 do 6 miesięcy.

Prawidłowo i profesjonalnie podany botoks jest w całkowicie bezpieczny i nie prowadzi do negatywnych konsekwencji zdrowotnych. W Noa Clinic pracują doświadczeni specjaliści, dlatego nie musisz obawiać się zniekształcenia rysów twarzy ani upośledzenia mimiki. Zapraszamy na konsultację do Noa Clinic!

Przeczytaj również:

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.