Wady i zalety wykonywania operacji plastycznych

Operacje plastyczne nie są już odległym obszarem znanym tylko z telewizji i kobiecych magazynów. Obecnie chirurgia plastyczna jest bardzo popularna na całym świecie, również w Polsce. Coraz więcej osób decyduje się na wizytę w klinice i, co ważne, są to nie tylko kobiety, ale też mężczyźni.

Zalety operacji plastycznych

Popularność chirurgii plastycznej rośnie z jednego prostego powodu – pozwala ona na przeprowadzanie niesamowitych metamorfoz! Jest to zbawienie przede wszystkim dla osób, które od lat zmagają się z defektami swojego ciała, sprawiającymi, że nie czują się atrakcyjne. Co więcej, operacje pozwalają nie tylko poprawić wygląd, ale także wpływają na zdrowie pacjentów – na przykład operacją nosa może znacznie poprawić komfort oddychania. Wszystkie te elementy sprzyjają poprawie samopoczucia, a także zwiększeniu pewności siebie.

Niekwestionowaną zaletą jest także ogromny zakres chirurgii. Kliniki oferują niezliczone rodzaje zabiegów, co pozwala na wykonanie operacji na niemalże każdej części ciała. Jest to duże ułatwienie na przykład dla osób po odchudzaniu, które nie mogą pozbyć się tłuszczu z problematycznych miejsc, takich jak kolana. Wówczas jeden niedługi zabieg liposukcji może zapewnić upragniony modelujący efekt.

Wady operacji plastycznych

Wspomniany ogromny wybór zabiegów wiąże też się niestety z przykrym zjawiskiem, jakim jest uzależnienie od wykonywania operacji plastycznych. Korzystając z usług profesjonalnej kliniki mamy jednak pewność, że lekarz nie wyrazi zgody na każdy zabieg proponowany przez pacjenta – przyczyną odmowy może być stan zdrowia, ale także oparte o doświadczenie przekonanie lekarza o braku wymiernych efektów operacji.

Wadą operacji jest także ich duża inwazyjność. Nie da się ukryć, że wiążą się one ze znieczuleniem (często ogólnym), a także ingerencją w ciało. W związku z tym, istnieje ryzyko powikłań i uszczerbku na zdrowiu. Jednak tak samo, jak w przypadku uzależnienia od operacji, wystarczy wybrać profesjonalną klinikę. W Noa Clinic każda osoba musi umówić się na konsultację, podczas której zostaje przeprowadzony dokładny wywiad, a pacjent jest też zobowiązany do wykonania niezbędnych badań, potwierdzających jego stan zdrowia. Dopiero po analizie dokumentacji, lekarz podejmuje decyzję o kwalifikacji do zabiegu. Dzięki temu operacje są wykonywane tylko w przypadku osób, które nie są narażone na powikłania. Profesjonalna klinika wykorzystuje też odpowiedni sprzęt oraz pozostawia pacjentów na niezbędną obserwację (minimum na 24 godziny), aby mieć pewność, że wszystko przebiegło prawidłowo.

Wspomniane wady nie są jednak problemem, jeśli zabieg przeprowadza specjalista, dlatego, jeśli chcesz odmienić swoje ciało, skontaktuj się z nami. Podczas konsultacji odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Przeczytaj również:

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.