Operacja plastyczna brzucha (inaczej korekcja powłok brzusznych) to zabieg wybierany zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Zalecany jest w przypadku posiadania obwisłej skóry, która nie tylko jest mało estetyczna, ale również może utrudniać codzienne czynności. Nie jest to jednak operacja dla każdego. Poznaj pięć przeciwwskazań, które stoją na przeszkodzie do skorzystania z tej metody.
Na czym polega operacja plastyczna brzucha?
Głównym celem zabiegu jest pozbycie się nadmiaru skóry, który powstał przez przebytą ciążę, szybkie chudnięcie lub po prostu ze względu na procesy starzenia. Operacja plastyczna brzucha polega na wykonaniu precyzyjnego nacięcia, które rozciąga się pomiędzy jednym, a drugim biodrem, co umożliwia jej łatwe napięcie.
Po zakończonym zabiegu, który trwa zazwyczaj około 3 godziny, pacjent otrzymuje specjalną bieliznę uciskową, która wspomaga proces rekonwalescencji i zapewnia odpowiedni ucisk, którego skóra w tym momencie szczególnie potrzebuje.
Badania
Plastyka brzucha jest poważną operacją, która wywiera ogromny wpływa na nasz organizm. Jeżeli zdecydujemy się na jej przeprowadzenie, musimy skorzystać z konsultacji lekarskiej, na której dowiemy się wszystkiego na jej temat. Najważniejsze podczas konsultacji jest jednak skierowanie na badania, które mają potwierdzić czy możemy zostać zakwalifikowaniu do zabiegu.
Przeciwwskazania do zabiegu
Niestety, bardzo często okazuje się, że wyniki badań pacjenta dyskwalifikują go z poddania się zabiegowi. W takiej sytuacji należy z niego zrezygnować, ponieważ w innym przypadku byłoby to nie tylko narażenie zdrowia, ale również życia. Takich przeciwwskazań jest wiele. Oto pięć przykładów, przez które operacja plastyczna brzucha nie może zostać wykonana:
- Zaburzenia krzepnięcia
- Cukrzyca
- Nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
- Choroby serca
- Ciąża