Delikatna skóra pod oczami jest niezwykle narażona na podrażnienia i uszkodzenia. Wpływ mają na to zarówno procesy starzeniowe, jak i czynniki zewnętrzne – napinanie i pocieranie skóry, czy nawet zanieczyszczenia, z którymi mamy styczność. Żeby zapewnić tej okolicy jak najlepszą pielęgnację oraz utrzymać młody wygląd, zaleca się korzystanie ze sprawdzonych zabiegów. Jednym z nich jest mezoterapia igłowa.
Mezoterapia igłowa – co to za zabieg?
Mezoterapia igłowa pod oczy to zabieg, który działa przede wszystkim przeciwzmarszkowo. Jest to jeden najpopularniejszych i najczęściej wybieranych zabiegów kosmetologicznych, ponieważ na skórze pod oczami bardzo szybko tworzą się zmarszczki. Swój sukces zawdzięcza wykorzystywaniu regenerującego koktajlu składników aktywnych (między innymi z kwasem hialuronowym czy witaminami), które wnikają w głąb skóry. Dzięki temu:
- zostają pobudzone naturalne procesy
- zwiększa się produkcja kolagenu
- zwiększa się produkcja włókien elastycznych
Mezoterapia igłowa to bardzo intensywny zabieg, który skutecznie odżywia skórę wokół oczu i opóźnia procesy starzenia – przez to pokochali to zarówno mężczyźni, jak i kobiety.
Przebieg zabiegu i efekty
Mezoterapia igłowa pod oczy nie jest czasochłonnym zabiegiem, a także należy do tych wywołujących znikomy ból. Cała kuracja polega na wykonywaniu nakłuć, przez które dostarczany jest pod skórę wspomniany koktajl odżywczy. Po zakończeniu zabiegu skóra może być delikatnie podrażniona (uczucie pieczenia), ciepła i czerwona, jednak są to krótkotrwałe niedogodności, niewymagające specjalnej rekonwalescencji.
Pierwsze efekty zabiegu są widoczne już po 48 godzinach, jednak należy pamiętać, że wymarzone rezultaty przyniesie dopiero seria kilku zabiegów (najczęściej zaleca się wykonanie 3-4 powtórzeń). Od razu zauważalne jest wygładzenie zmarszczek, nawilżenie, napięcie oraz redukcja cieni.
Czy każdy może skorzystać z mezoterapii igłowej pod oczy?
Niestety nie. Pomimo tego, że jest mało inwazyjny zabieg i nie wymaga dodatkowego przygotowania, wiele osób nie może z niego skorzystać. Najczęstszą przyczyną są przeciwwskazania zdrowotne, takie jak:
- cukrzyca
- nowotwory
- choroby wpływające na krzepliwość krwi (oraz przyjmowane leki, które również mają na nią wpływ)
Mezoterapii igłowej nie może także poddać się pacjent borykający się z przewlekłymi problemami skórnymi – zakażeniami, aktywnym trądzikiem, alergią czy chorobami autoimmunologicznymi skóry. Dodatkowo, tak jak w przypadku wielu innych zabiegów, do mezoterapii nie może zostać zakwalifikowana kobieta w ciąży i karmiąca piersią.