Plastyka brzucha
Plastyka brzucha, czyli korekcja powłok brzusznych polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej i skóry przede wszystkim ze środkowej i dolnej części brzucha.
Zwiotczała i obwisła skóra powstaje zwykle w wyniku procesów starzenia, szybkiej utraty znacznej masy ciała, jak również wskutek przebytej ciąży. Nadmiar tkanki w fałdzie brzusznym powoduje także obciążenie kręgosłupa.
Przygotowanie do zabiegu
Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia zabiegu jest dobry ogólny stan zdrowia i prawidłowe wyniki podstawowych badań laboratoryjnych. Na dwa tygodnie przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny oraz innych leków zawierających kwas acetylosalicylowy i jego pochodne (np. Pyralgina, Ketonal, Ibufen, Ibuprofen, Majamil itp.), można przyjmować jedynie Paracetamol. Wskazane jest również przyjmowanie witaminy C (Rutinoscorbin). Przed operacją należy usunąć makijaż, zdjąć szkła kontaktowe, zmyć lakier z paznokci.
Przed zabiegiem konieczne jest spożycie diety lekkostrawnej, wypróżnienie poprzedniego dnia. U kobiet ważne jest, aby zabieg odbywał się po miesiączce.
Efekty zabiegu
Efektem wykonanego zabiegu jest płaski brzuch, redukcja niechcianych „boczków” oraz rozstępów skóry brzucha. Efekt pierwotny operacji jest widoczny zaraz po zabiegu. Poprawa sylwetki oraz wyglądu brzucha wpływa znacząco na samopoczucie i pewność siebie pacjenta. W osiągnięciu dalszego modelowania sylwetki potrzebne jest wspomaganie efektów zabiegu poprzez stosowanie diety i odpowiednich ćwiczeń fizycznych.