Mity o mezoterapii mikroigłowej – co jest prawdą, a co plotką?

Mezoterapia mikroigłowa to w świecie medycyny estetycznej stosunkowo nowa metoda na odmładzanie skóry. Jak to z nowościami bywa, wokół mezoterapii narosło wiele mitów, które nadal z powodzeniem funkcjonują w świadomości mas. Dziś postaramy się rozprawić z najbardziej popularnymi plotkami na temat mezoterapii mikroigłowej. Oto kilka faktów i mitów dotyczących tego zabiegu. 

Fakt – mezoterapia mikroigłowa może boleć

Nie ma się co czarować – zabieg polegający w dużej mierze na wbijaniu igieł w skórę nie należy do najprzyjemniejszych. Nie jest to jednak intensywny ból, a bardziej dyskomfort. Igły używane do mezoterapii mikroigłowej są bardzo cienkie, przez co nakłucia są bardzo mało odczuwalne. Same doznania bólowe to kwestia bardzo indywidualna i zależy od progu bólu, a także od nastawienia danego pacjenta do zabiegu. Dobrze przeprowadzona mezoterapia powoduje minimalny dyskomfort, który trwa bardzo krótko. W zmniejszeniu nieprzyjemnych odczuć pomaga zrelaksowanie mięśni twarzy i pozytywne nastawienie. 

Mit – mezoterapia mikroigłowa jest niebezpieczna

Przez lata wokół mezoterapii narósł jeden z najbardziej popularnych mitów dotyczących chyba każdego zabiegu medycyny estetycznej – to niebezpieczna procedura. Tą samą złą sławą owiany jest botoks, wypełniacze z kwasu hialuronowego, ostrzykiwanie skóry osoczem i wiele innych całkowicie bezpiecznych i bezproblemowych zabiegów. Owszem, każdy zabieg inwazyjny wiąże się z pewnym ryzykiem, jednak jeśli mezoterapia mikroigłowa jest wykonywana przez profesjonalistę, który zachowuje zasady higieny i używa sterylnych, jednorazowych narzędzi, zabieg nie może się nie udać! Jeśli korzystasz z usług profesjonalnej i sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej i stosujesz się do wszystkich zaleceń lekarza, mezoterapia mikroigłowa jest całkowicie bezpieczna. 

Mit – mezoterapia mikroigłowa daje natychmiastowe efekty 

Wiele osób spodziewa się spektakularnego efektu odmłodzenia już po jednej sesji mezoterapii mikroigłowej. Jeśli po jednorazowym zabiegu nie ma rezultatów, jest on nieskuteczny, prawda! Nic bardziej mylnego! Mezoterapia mikroigłowa to procedura, która wymaga kilku powtórzeń, by uzyskać optymalne efekty. Po jednej sesji mezoterapii możesz zauważyć u siebie subtelną poprawę – ujędrnienie i uelastycznienie skóry, lepsze nawilżenie i zmniejszenie widoczności drobnych zmarszczek. By osiągnąć najlepsze rezultaty i zadowalający efekt końcowy, potrzebnych jest kilka powtórzeń zabiegu. Mezoterapia jest jak najbardziej skutecznym sposobem na odmłodzenie i ujędrnienie skóry, jednak jest to proces, a nie natychmiastowe rozwiązanie, jak chirurgiczny lifting twarzy. 

Mit – mezoterapia mikroigłowa to zabieg tylko na twarz 

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg, który jest popularnym sposobem na odmłodzenie skóry twarzy. Nie jest to jednak jej jedyne przeznaczenie. Zabieg z powodzeniem może być wykonywany również na innych partiach ciała w celu ujędrnienia, uelastycznienia i odmłodzenia skóry w danej okolicy. Mezoterapia to jedna z metod na przykład na podniesienie i wypełnienie biustu, który z biegiem lat utracił dawny wygląd. Zabieg ten jest też popularnym sposobem na walkę z łysieniem. Mezoterapia igłowa skóry głowy pobudza mieszki włosowe, dzięki czemu fryzura zagęszcza się, a włosy stają się mocniejsze. 

Fakt – mezoterapia mikroigłowa to zabieg dla osób w każdym wieku

Z mezoterapii mikroigłowej mogą korzystać nie tylko osoby, u których widoczne są zaawansowane oznaki starzenia. Jest to metoda walki również z pierwszymi zmarszczkami, pojawiającymi się po 22 roku życia, a także przeciwdziałania zmarszczkom. Można korzystać z niej bez obaw niezależnie od wieku czy płci. Głębokie nawilżenie i odżywienie skóry za pomocą skoncentrowanych składników aktywnych to doskonałe rozwiązanie dla każdego typu cery. 

Jak widać, wiele mitów na temat mezoterapii mikroigłowej nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Przed podjęciem decyzji o poddaniu się zabiegowi mezoterapii mikroigłowej warto poznać fakty na temat tej procedury i rozprawić się raz na zawsze z mitami, które wynikają zazwyczaj z niewiedzy i uprzedzeń do medycyny estetycznej. Zapraszamy do Noa Clinic na konsultację ze specjalistą, który przybliży Ci przebieg oraz działanie zabiegu i wykona go z profesjonalny i bezpieczny sposób. 

Przeczytaj również:

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.