Brzuch po ciąży – jak przywrócić mu dawny wygląd?

Ciąża to piękny stan, a bycie mamą dla wielu kobiet jest spełnieniem marzeń. Niestety wskutek ciąży ciało bezpowrotnie się zmienia. Są to procesy zupełnie naturalne, jednak nie wszystkie kobiety dobrze czują się z nową sylwetką i pozostałościami po noszeniu dziecka. Obwisła skóra na brzuchu czy rozstępy mogą sprawiać, że nie czujesz się już w bikini tak dobrze, jak kiedyś. Podpowiadamy, jak przywrócić sobie pewność siebie i sylwetkę sprzed ciąży za pomocą zabiegów medycyny estetycznej.

Plastyka brzucha

Jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów po ciąży jest plastyka brzucha. Przez 9 miesięcy Twoje ciało zmieniało się, a brzuch rósł razem z dzieckiem. Tak mocne rozciągnięcie skóry wpływa negatywnie na jej jędrność i osłabia mięśnie, które po ciąży mogą już nie wrócić do stanu wyjściowego. Dzięki zabiegom po ciąży, jak na przykład plastyka brzucha, możesz na nowo zobaczyć w lustrze siebie sprzed czasów, gdy zostałaś mamą. Korekta powłok brzusznych polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej i skóry ze środkowych i dolnych partii brzucha.

Efektem dobrze przeprowadzonego zabiegu po ciąży jest płaski brzuch, redukcja niechcianych „boczków” oraz rozstępów. Efekt pierwotny jest widoczny zaraz po zabiegu, co natychmiastowo poprawia samopoczucie i przywraca pewność siebie. Do utrzymania sylwetki i jej dalszej poprawy, zalecamy aktywność fizyczną i zdrową dietę.

Jak przygotować się do plastyki brzucha?

Plastyka brzucha to zabieg chirurgiczny przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym, dlatego przed jego wykonaniem należy przeprowadzić badania laboratoryjne. Konieczny jest dobry stan zdrowia pacjentki, złe wartości w wynikach mogą być przeciwwskazaniem do podania narkozy, a co za tym idzie, do wykonania plastyki brzucha.

Na dwa tygodnie przed zabiegiem nie należy zaprzestać przyjmowania leków zawierających kwas acetylosalicylowy i jego pochodne. Są to środki , takie jak:

 • Aspiryna,
 • Pyralgina,
 • Ketonal,
 • Ibufen,
 • Ibuprofen,
 • Majamil.

Jedynym dopuszczalnym lekiem przeciwbólowym przed operacją jest Paracetamol. Polecamy przyjmowanie witaminy C, na przykład Rutinoscorbinu, by zmniejszyć zasinienia po zabiegu. Przed operacją należy dokładnie usunąć makijaż, zdjąć szkła kontaktowe, i zmyć z paznokci lakier lub stylizację hybrydową.

Ujędrniający Exilis – nieinwazyjny zabieg po ciąży

Ten zabieg po ciąży jest bezinwazyjny i całkowicie bezbolesny. Polega na podgrzewaniu ciała do temperatury ok. 40˚C i przyspieszeniu metabolizmu komórkowego. Komórki tłuszczowe zostają rozbite i uwalniają się do organizmu, gdzie są wykorzystywane w procesach metabolicznych. Zabieg po ciąży redukuje także widoczność cellulitu i poprawia elastyczność skóry. Dzięki niemu sylwetka jest wyraźnie wyszczuplona i ujędrniona bez użycia skalpela. Przeprowadzenie tego zabiegu po ciąży nie wymaga przygotowania z wyprzedzeniem ani znieczulenia. Jest to proces całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny. Nie wymaga też rekonwalescencji, co jest szczególnie ważne dla młodych mam.

Exilis na ciało zapewnia ujędrnienie i poprawę napięcia skóry oraz zmniejszenie widoczności cellulitu i rozstępów, które są częstą pozostałością po ciąży. Aby zapewnić najwyższą skuteczność, zabieg należy wykonać w 4 – 6 seriach co 7 do 10 dni.

Ciało po ciąży potrzebuje czasu, by dojść do siebie. Niektóre zmiany są jednak permanentne i wymagają interwencji specjalistów. Zapraszamy na konsultację Noa Clinic, podczas której z pomocą eksperta znajdziesz dla siebie najlepszy zabieg po ciąży.

Przeczytaj również:

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

 • gotówką;
 • kartą;
 • Przelewem na konto:
  59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.