Powiększanie piersi Wrocław

Zabieg rekonstrukcji objętości piersi polega na wszczepieniu specjalnych implantów silikonowych w kieszeń tkankową, którą wytwarza się nad lub pod mięśniem piersiowym większym. Powiększanie piersi ma na celu poprawę ich kształtu i rozmiaru.

Jest to zabieg, przed którym bierze się pod uwagę nie tylko preferencje estetyczne pacjentki. Rodzaj i wielkość implantu dobiera się indywidualnie dla każdej z nich, analizując głównie budowę anatomiczną klatki piersiowej, możliwości biologiczne tkanek oraz rezultaty, które chcemy osiągnąć.

Przygotowanie do zabiegu

Powiększanie piersi to wbrew pozorom poważny zabieg, dlatego aby cały proces przebiegł prawidłowo, należy stosować się do wszystkich zaleceń lekarza. Dwa tygodnie przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny i innych leków zawierających kwas acetylosalicylowy, a także jego pochodnych (np. Pyralgina, Ketonal, Ibufen, Ibuprofen, Majamil itp.). W tym czasie można przyjmować jedynie Paracetamol. Dodatkowo, w celu zmniejszenia zasinień po zabiegu, zalecamy zażywać Rutinoscorbin przez 3 tygodnie przed operacją (2 tabletki 3 razy dziennie). Bezpośrednio przed przystąpieniem do zabiegu, należy także usunąć makijaż, zdjąć szkła kontaktowe i zmyć lakier z paznokci.

W zależności od stanu zdrowia pacjenta, lekarz może również zlecić inne badania dodatkowe. Według potrzeb, może to być na przykład EKG, RTG płuc czy USG lub mammografia piersi. W przypadku RTG płuc, badanie jest wskazane wówczas, gdy nie było wykonywane w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Żeby uniknąć komplikacji podczas procesu gojenia ran, pacjentom palącym papierosy zaleca się wstrzymanie palenia na trzy tygodnie przed i po operacji powiększania piersi.

Efekty

Powiększanie piersi implantem zapewnia efekt pierwotny operacji, to znaczy, że jest on widoczny zaraz po jej wykonaniu. Z czasem obrzęk operacyjny tkanek ustępuje, ich struktura ulega przebudowie, a linie cięć bledną. Efekt ostateczny zabiegu zależy od stanu ogólnego i miejscowego chorego oraz jego zaangażowania i przestrzegania zaleceń, co do rehabilitacji, pielęgnacji ran i blizn. Powiększanie piersi ma na celu zapewnienie efektu końcowego, którym jest wymodelowanie ich kształtu i  ujędrnienie, według oczekiwanych rezultatów.

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.