Ginekomastia Wrocław

Ginekomastia, często nazywana także przyrostem sutka u mężczyzn, to defekt, polegający na jego powiększeniu. Przyczyną powstania takich zmian na ciele jest nadmierny przyrost tkanki włóknistej, tłuszczowej lub gruczołowej. Ginekomastia, poza nieestetycznym wyglądem, prowadzi także do wielu problemów zdrowotnych, takich jak ból, wynikający z występującego obrzmienia. Przyczyny mogą być różne – otyłość, nadczynność tarczycy lub działania przyjmowanych leków. Metodą leczenia ginekomastii jest liposukcja, która polega na redukcji objętości tkanki tłuszczowej w okolicach klatki piersiowej.

Przygotowanie do zabiegu

Liposukcja, to zabieg, do którego konieczne jest wieloetapowe przygotowanie pacjenta. Ginekomastia, to problem, który tworzy się na różnych  płaszczyznach, dlatego pierwszym etapem jest szczegółowy wywiad, przeprowadzony przez lekarza. Wówczas zostaje podjęta decyzja czy pacjent cierpiący na ginekomastię zostanie zakwalifikowany do zabiegu, a także przekazuje się mu informacje o wszelkich przeciwwskazaniach i zaleceniach. W przypadku pozytywnej opinii, pacjent zostaje skierowany na badania wstępne. Następnie, ginekomastia usuwana jest za pomocą liposukcji infradźwiękowej, która wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około dwóch godzin. Ginekomastia zostaje zredukowana poprzez odessanie tłuszczu, co wymaga pozostania w naszej klinice przez 24 godziny po wykonaniu zabiegu, aby być pod stałą obserwacją lekarza. 

Efekty

Rekonwalescencja po zabiegu trwa od 1 do 2 tygodni – w międzyczasie należy stawiać się na kontrolach oraz zmieniać opatrunki. Dzięki wykorzystaniu technologii liposukcji infradźwiękowej, podczas zabiegu do minimum zostaje zredukowane ryzyko powstania siniaków, obrzęków i krwiaków. Co więcej, nie występują żadne nierówności na ciele, które mogłyby zaburzyć efekt końcowy. Efekty po zabiegu leczenia ginekomastii widoczne są od razu po przeprowadzeniu korekty, dzięki usunięciu nadmiaru tłuszczu. Piersi stają się widocznie mniejsze, jednak należy poczekać aż skończy się proces przebudowy tkanki tłuszczowej i wchłaniania obrzęku – dopiero wówczas widoczny jest całkowity efekt leczenia.

Przeczytaj również:

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.