Operacje plastyczne. Kiedy warto zdecydować się na zabieg?

Operacje plastyczne to temat, który z roku na rok budzi coraz większe zainteresowanie Polaków. Powiększenie biustu, korekcja powiek, operacja plastyczna nosa i liposukcja – to jedne z najczęstszych zabiegów, na które decydują się pacjenci. Jakie mamy ku temu powody? Przede wszystkim chcemy pozbyć się kompleksów, które niejednokrotnie towarzyszyły nam przez całe życie. Wierzymy, że operacja plastyczna podniesie komfort życia i pozwoli nam zaakceptować własne ciało.

Dlaczego korzystamy z operacji plastycznych?

Częstymi pacjentami klinik medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej są osoby, które decydują się na dany zabieg ze względów czysto estetycznych. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni coraz częściej dbają o swój wygląd i chętnie korzystają z operacji plastycznych. Usunięcie defektów urody, np.: garbatego nosa, małych piersi lub obwisłej skóry na brzuchu pozwala odbudować zaniżoną samoocenę i korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Bardzo często pozbycie się kompleksów zwiększa pewność siebie i pozwala pacjentom na większą otwartość w życiu prywatnym i zawodowym.

Drugą grupą pacjentów, którzy odwiedzają gabinety medycyny estetycznej, są osoby poddające się operacji plastycznej ze względów zdrowotnych. Oferta zabiegów jest bardzo różnorodna, a ich wspólnym celem jest likwidacja szpecących blizn, wad wrodzonych i deformacji, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Do takich zabiegów możemy zaliczyć m.in.: zmniejszenie za dużych piersi oraz korektę skrzywionej przegrody.

Kiedy warto zdecydować się na operację plastyczną?

Zgodnie ze statystykami popularność operacji plastycznych wśród obu płci wciąż rośnie. Każdego roku zabiegom medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej poddaje się coraz więcej pacjentów. Osoby te decydują się na zabiegi plastyczne z najróżniejszych względów – estetycznych i zdrowotnych. Możemy spośród nich wyróżnić przypadki, w których szczególnie warto poddać się operacji plastycznej.

Po pierwsze, operacje plastyczne są pomocne dla osób, które posiadają nieestetyczne, wręcz szpecące blizny po poparzeniach, wypadkach komunikacyjnych i innych nieszczęśliwych zdarzeniach. Ślady po ranach to powód kompleksów i wycofania z życia społecznego. Dzięki profesjonalnie przeprowadzonej operacji plastycznej pacjent może na nowo poczuć się dobrze we własnym ciele i odzyskać dawną radość życia.

Na operację plastyczną powinny też zdecydować się osoby, które schudły kilkanaście bądź kilkadziesiąt kilogramów. Śladem po intensywnym odchudzaniu i utracie wagi są wiszące fałdy skóry na brzuchu oraz innych częściach ciała – ramionach, udach i szyi. Plastyka ciała to często finalny krok na drodze do atrakcyjnego wyglądu i wyższej samooceny. Popularne są również wszelkie operacje plastyczne biustu. Zabieg chirurgiczny to jedyna, wysoce skuteczna metoda zmiany kształtu i wielkości piersi. Jeśli zbyt obfity lub wręcz przeciwnie, zbyt mały biust jest powodem naszych kompleksów, to warto podjąć decyzję o przystąpieniu do operacji plastycznej. Zrozumiałe są też operacje biustu u kobiet, które przeszły zabieg mastektomii.

Ostatni powód, dla którego zdecydowanie warto poddać się operacji plastycznej to aspekt psychologiczny. Bolesne uwagi dotyczące dużego brzucha, mało dyskretne spojrzenia i niezręczne pytania o blizny potrafią zrujnować samoocenę. Na szczęście dzięki współczesnej medycynie estetycznej i plastycznej możemy zapomnieć o przykrych doświadczeniach i na nowo zacząć cieszyć się życiem.

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.