Ginekomastia – przebieg, cena i rekonwalescencja po zabiegu

Pozbycie się ginekomastii to marzenie wielu mężczyzn, którzy chcą się pozbyć nieestetycznie wyglądających męskich piersi, będących często przyczyną dolegliwości bólowych. Metodą leczenia tego defektu jest liposukcja infradźwiękowa.

Przebieg zabiegu

Przed przystąpieniem do liposukcji trzeba się odpowiednio przygotować. Podstawą jest szczegółowa konsultacja z lekarzem, a także wykonanie odpowiednich badań, które mają wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Istotne jest także przestrzeganie zaleceń:

  • Nie można przyjmować aspiryny i innych leków z kwasem acetylosalicylowym;
  • Zaleca się dawkowanie witaminy C;
  • Zakaz palenia papierosów;
  • Nie picie alkoholu oraz mocnej kawy;
  • Bezpośrednio przed operacją trzeba zdjąć szkła kontaktowe.

Pacjent zakwalifikowany do liposukcji infradźwiękowej jest operowany w znieczuleniu ogólnym, a całość trwa około dwóch godzin. Zabieg polega na wykonaniu nacięć, o około 3-5 mm długości, a następnie wprowadzeniu przez nie kaniuli, która jest połączona z urządzeniem ssącym – odsysa tłuszcz z problematycznych partii ciała, w niezwykle precyzyjny i dokładny sposób.

Zabieg nie jest długotrwały jednak po jego wykonaniu pacjent musi zostać w klinice przez jeszcze 24 godziny, aby być pod stałą opieką lekarza.

Rekonwalescencja po zabiegu

Ginekomastia jest likwidowana metodą, po której czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki, w porównaniu do innych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Całość trwa około 1-2 tygodnie, a w tym czasie wykonywane są także obowiązkowe zmiany opatrunku i kontrole, w celu monitorowania gojenia się ran. Liposukcja infradźwiękowa nie powoduje krwiaków, siniaków, obrzęków czy nierówności na ciele, dzięki czemu pacjent praktycznie od razu może wrócić do normalnego trybu życia.

Usunięcie nadmiaru tłuszczu ma to do siebie, że efekty są widoczne od razu po zabiegu, ponieważ piersi są po prostu zauważalnie mniejsze. Na efekt końcowy trzeba jednak poczekać trochę dłużej, bo do momentu, kiedy zakończy się proces przebudowy tkanki tłuszczowej – zazwyczaj trwa to około miesiąca.

Ginekomastia – jaka jest cena zabiegu?

Ginekomastia jest coraz popularniejszym zabiegiem, wybieranym przez mężczyzn. Jego cena różni się jednak w zależności od wybranej kliniki oraz miasta, w którym się ona znajduje. Ceny takiej operacji wahają się od 6000 zł do nawet 10000 zł.

Przeczytaj również:

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.