Zabiegi plastyczne po porodzie

Coraz więcej pacjentek, również naszych, to kobiety po porodzie, które z chęcią korzystają z zabiegów chirurgii plastycznej. Wiele z nich chce odzyskać ciało sprzed kilku miesięcy, a inne pragną dodatkowo je upiększyć. Szukają skutecznych rozwiązań, które są bezpieczne, a efekty utrzymują się przez długie lata.

Przed wyborem zabiegu trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że organizm kobiety po porodzie jest wyjątkowo wrażliwy, dlatego decyzja o operacji powinna być przemyślana i uzgodniona z lekarzem. Wyjaśniamy, które zabiegi warto wykonać oraz kiedy można to zrobić.

Operacja plastyczna po porodzie – kiedy można wykonać zabieg?

Młode mamy, niezadowolone ze swojego ciała po porodzie, są gotowe bardzo szybko pojawić się w klinice i poddać operacji. Niestety często podczas konsultacji okazuje się, że zabieg nie może zostać wykonany, ponieważ organizm pacjentki się nie zregenerował. Optymalnym okresem, który należy odczekać, jest 6 miesięcy – nie jest to jednak ściśle określony termin, ponieważ wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu.

Kobieta chcąca poddać się operacji plastycznej, nie może też karmić piersią. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza w przypadku operacji biustu, jednak i w innych sytuacjach lekarze zalecają odczekanie minimum 3 miesięcy od zakończenia laktacji (właśnie po tym czasie reguluje się gospodarka hormonalna).

Dodatkowo, tak jak w przypadku każdego pacjenta, kobieta po ciąży musi wykonać przejść kwalifikację do zabiegu, potwierdzającą że jej stan zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do przeprowadzenia operacji.

Zabiegi plastyczne dla kobiet po ciąży

Od wielu lat obserwujemy tendencję do wyboru kilku zabiegów, które stały się szczególnie popularne w przypadku kobiet po porodzie.

Po pierwsze, jest to operacja piersi. Ze względu na drastyczną zmianę ich kondycji po karmieniu, często stają się mniej jędrne i mają zwiększoną tendencję do opadania. Rozwiązaniem problemu jest operacja polegająca na podniesieniu biustu, czyli mastopeksja, która pozwala poprawić umiejscowienie i kształt otoczek brodawek sutkowych. Poza samym podniesieniem, panie często decydują się również na powiększenie biustu – lekarz dobiera implant, biorąc pod uwagę budowę anatomiczną klatki piersiowej, który następnie zostaje wszczepiony w kieszeń tkankową.

Drugim najpopularniejszym zabiegiem jest plastyka brzucha. W Noa Clinic, w ciągu 10 lat, wykonaliśmy już ponad 1000 takich operacji. Plastyka po ciąży może być wykonana dopiero po całkowitej regeneracji tkanek, dlatego tak ważna jest konsultacja z lekarzem, który to potwierdzi. Dodatkowo, po wykonaniu plastyki brzucha nie jest wskazana kolejna ciąża, ponieważ może to doprowadzić do zaniku osiągniętych efektów. Zabieg plastyki brzucha polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz skóry, która pozostała po przebytej ciąży. Na ostateczny efekt i wygojenie blizny trzeba trochę poczekać, jednak efekty są dosyć szybko zauważalne, a pacjentka może się cieszyć płaskim brzuchem i brakiem boczków. Z plastyką brzucha ściśle związana jest liposukcja – w tym przypadku lekarz usuwa nadmiar tłuszczu, a sylwetka zostaje pięknie wymodelowana i ujędrniona. Zabieg liposukcji jest również wykonywany na innych części ciała (np. pośladki, uda, ramiona czy kolana). Ostatnim zabiegiem, mniej popularnym od poprzednich, jest labioplastyka, czyli korekcja warg sromowych, polegająca na wymodelowaniu ich kształtu.

Jak widać, kobiety mają obecnie wiele możliwości, aby z łatwością poprawić kondycję swojego ciała. Każdą zainteresowaną panią zachęcamy do kontaktu z naszą kliniką i umówienie się na konsultację – wspólnie dobierzemy odpowiedni zabieg!

Przeczytaj również:

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.