Operacja plastyczna brzucha. 5 przeciwwskazań do zabiegu

Operacja plastyczna brzucha (inaczej korekcja powłok brzusznych) to zabieg wybierany zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Zalecany jest w przypadku posiadania obwisłej skóry, która nie tylko jest mało estetyczna, ale również może utrudniać codzienne czynności. Nie jest to jednak operacja dla każdego. Poznaj pięć przeciwwskazań, które stoją na przeszkodzie do skorzystania z tej metody.

Na czym polega operacja plastyczna brzucha?

Głównym celem zabiegu jest pozbycie się nadmiaru skóry, który powstał przez przebytą ciążę, szybkie chudnięcie lub po prostu ze względu na procesy starzenia. Operacja plastyczna brzucha polega na wykonaniu precyzyjnego nacięcia, które rozciąga się pomiędzy jednym, a drugim biodrem, co umożliwia jej łatwe napięcie.

Po zakończonym zabiegu, który trwa zazwyczaj około 3 godziny, pacjent otrzymuje specjalną bieliznę uciskową, która wspomaga proces rekonwalescencji i zapewnia odpowiedni ucisk, którego skóra w tym momencie szczególnie potrzebuje.

Badania

Plastyka brzucha jest poważną operacją, która wywiera ogromny wpływa  na nasz organizm. Jeżeli zdecydujemy się na jej przeprowadzenie, musimy skorzystać z konsultacji lekarskiej, na której dowiemy się wszystkiego na jej temat. Najważniejsze podczas konsultacji jest jednak skierowanie na badania, które mają potwierdzić czy możemy zostać zakwalifikowaniu do zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu

Niestety, bardzo często okazuje się, że wyniki badań pacjenta dyskwalifikują go z poddania się zabiegowi. W takiej sytuacji należy z niego zrezygnować, ponieważ w innym przypadku byłoby to nie tylko narażenie zdrowia, ale również życia. Takich przeciwwskazań jest wiele. Oto pięć przykładów, przez które operacja plastyczna brzucha nie może zostać wykonana:

  1. Zaburzenia krzepnięcia
  2. Cukrzyca
  3. Nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
  4. Choroby serca
  5. Ciąża

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.