Operacja biustu to nie tylko zabieg estetyczny! Wskazania zdrowotne do operacji piersi

Kobiety, które marzą o powiększeniu biustu, to częste pacjentki gabinetów chirurgów plastycznych. Duże i kształtne piersi są marzeniem niejednej kobiety, a dzisiejsza medycyna estetyczna i nowoczesne operacje biustu pozwalają bezpiecznie osiągnąć idealny efekt. Z drugiej strony zbyt obfite piersi mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie. Nienaturalnie duże piersi to źródło kłopotów zdrowotnych i poważnych kompleksów, dlatego wiele kobiet decyduje się na operację zmniejszenia biustu. Mammoplastyka, bo o niej mowa, to często najlepszy sposób na pozbycie się nadmiaru tkanki i skóry z piersi.

Na czym polega mammoplastyka?

Mammoplastyka to czasochłonna i skomplikowana operacja biustu polegająca na zmniejszeniu piersi. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym i trwa od dwóch do nawet czterech godzin. W tym czasie chirurg plastyczny redukuje tkankę tłuszczową i podskórną oraz części gruczołu piersiowego. Podczas operacji usuwa się nadmiar skóry z okolic biustu i na nowo modeluje piersi.

Wskazania do zabiegu

Najistotniejsze wskazania do operacji zmniejszenia biustu to wszelkie problemy zdrowotne. Obfite piersi są znacznym obciążeniem dla kręgosłupa, który zaczyna boleć i przybiera nienaturalny kształt. Dodatkowo pokaźne piersi powodują przewlekłe dolegliwości bólowe ze strony pleców, barku i szyi. Wskazaniem zdrowotnym do wykonania operacji biustu są też podrażnienia skóry – silnie uciskający biustonosz musi unieść spory ciężar, przez co wbija się w skórę pleców, powodując bolesne rany i otarcia.

Duży biust utrudnia również wykonywanie codziennych czynności, szczególnie ćwiczeń fizycznych. Posiadaczki niestandardowych piersi skarżą się też na problemy z utrzymaniem właściwej higieny ciała znajdującego się pod piersiami. Utrzymująca się przez cały czas wilgoć sprawia, że skóra pod biustem jest często atakowana przez grzyby.

Kolejny powód, dla którego pacjentki decydują się na zmniejszenie piersi to kłopot z zakupem odpowiedniego biustonosza. W większości sklepów z bielizną znajdziemy standardowe rozmiary staników, natomiast posiadaczki miseczki H, J i K są zmuszone do zakupu w specjalistycznych i drogich butikach.

Mówiąc o wskazaniach do operacji biustu, nie można pominąć aspektu psychologicznego. Duża część kobiet, która posiada nienaturalnie duże piersi, doświadcza kompleksów oraz zaniżonej samooceny. Najczęściej powodem złego samopoczucia i nie akceptacji własnego ciała jest asymetria piersi – w przypadku dużego biustu różnice te są bardzo widoczne.

Kiedy nie należy wykonywać zabiegu?

Powyżej przedstawiliśmy najważniejsze wskazania zdrowotne do operacji biustu. Są jednak pewne sytuacje, w których powinniśmy zrezygnować z zabiegu lub przełożyć decyzję o jego wykonaniu. Należą do nich m.in.:

 • młody wiek – operacja biustu może być przeprowadzona dopiero po zakończeniu okresu dojrzewania i kształtowania piersi,
 • słaby stan zdrowia – operacja plastyczna piersi to poważny zabieg, który wymaga dobrego stanu zdrowia pacjenta,
 • cukrzyca,
 • nadciśnienie,
 • słaba krzepliwość krwi,
 • poważne choroby autoimmunologiczne,
 • choroby układu krążenia i serca,
 • problemy z wątrobą lub nerkami.

Nawet w przypadku wystąpienia pewnych przeciwwskazań, możemy skorzystać z innych metod zmniejszenia piersi. Najważniejsze to, udać się na wizytę do doświadczonego specjalisty, chirurga plastycznego, który dobierze właściwy sposób leczenia i pomoże nam zapomnieć o bolesnych dolegliwościach dużego biustu.

Przeczytaj również:

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

 • gotówką;
 • kartą;
 • Przelewem na konto:
  59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.