O czym powinnam wiedzieć przed operacją plastyczną piersi?

Gdyby operacja biustu była przyjemnym, krótkim zabiegiem, to z pewnością dużo więcej kobiet by się na nią decydowało. Tak niestety nie jest. Prawidłowy przebieg operacji, a także to, w jakim stanie pacjentka będzie po niej, w dużej mierze zależy od niej samej. Więc jeśli zadajesz sobie pytanie, “o czym powinnam wiedzieć przed operacją plastyczną piersi?”, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Lekarz jest dla Ciebie

Przede wszystkim pamiętaj, że to lekarz jest od tego, aby Ci pomóc. Nie bój się go zapytać o dokładny przebieg operacji biustu, o zalecenia czy przeciwwskazania. To od precyzyjnie przekazanych informacji zależy stan Twojego zdrowia.

Operacja nie jest dla każdego

Niestety, mimo że wiele pań marzy o pięknym, jędrnym biuście, to nie każda może to zrealizować. Problem dotyczy najczęściej stanu zdrowia pacjentki, który uniemożliwia zakwalifikowanie jej do kolejnego etapu. Może się zdarzyć, że kobieta jest na tyle zdeterminowana, że po prostu chce zatuszować pewne mankamenty jej organizmu. Ty nigdy tego nie rób! Zatajenie tak ważnych informacji może doprowadzić do poważnych powikłań podczas zabiegu, a w najgorszym wypadku, nawet do śmierci. Właśnie dlatego musisz pamiętać, aby podczas konsultacji z lekarzem, poinformować go o wszystkich przebytych chorobach, a także dolegliwościach, które towarzyszą Ci w tym czasie.

Dodatkowo, każde kłamstwo pacjentki, prędzej czy później, wyjdzie na jaw – przed operacją plastyczną piersi konieczne jest wykonanie szeregu badań, które wykażą wszelkie nieprawidłowości.

Zadbaj o wszystko

Operacja plastyczna piersi to poważny zabieg, który początkowo wymaga hospitalizacji po operacji, a następnie długiej rekonwalescencji. Zabrania się między innymi wysiłku fizycznego czy gorących kąpieli. Dodatkowo, ciało przez pewien czas może być obolałe, przez co pacjentka będzie miała problem z codziennymi czynnościami, dopóki organizm nie dojdzie do siebie.

W związku z tym, pamiętaj, aby zadbać o wystarczająco długi urlop w pracy, zrezygnuj z zajęć dodatkowych i poinformuj o operacji kogoś, kto w razie potrzeby będzie gotowy Ci pomóc. Wymaga to odrobiny logistyki i rozpoczęcia planowania na długo przed operacją, jednak znacząco wpłynie na Twój komfort psychiczny w trakcie rekonwalescencji.

Zastanów się, czy chcesz karmić piersią

Ten aspekt powinien wpłynąć na decyzję o operacji plastycznej piersi. Chodzi o to, że pomimo nadaniu piersiom idealnego kształtu, to po przebyciu ciąży i karmieniu mogą one znowu utracić swoją jędrność.

Nie jest to więc przeciwwskazanie do zabiegu, ale trzeba mieć świadomość, że po urodzeniu może być potrzebna kolejna operacja, aby poprawić stan piersi.

Skutek uboczny

Operacja plastyczna piersi wiąże się także z powstaniem blizn. W zależności od rodzaju cięcia, ich rozmiar może się różnić, a dzięki odpowiedniej pielęgnacji można je zminimalizować – trzeba mieć jednak świadomość, że ich pojawienie się jest normalne po tego typu zabiegu.

Przeczytaj również:

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.