Na czym polega zabieg modelowania biustu? Cena, przygotowanie i rekonwalescencja po zabiegu

Kompleks związany z brakiem jędrności piersi i obwisłą skórą dręczy wiele kobiet – zwłaszcza te po ciąży i karmieniu piersią, które straciły nadzieję na przywrócenie im wyglądu sprzed kilku miesięcy. Na szczęście chirurgia plastyczna w ciągu ostatnich kilkunastu lat znacznie się rozwinęła i poza popularną operacją powiększenia piersi, obecnie istnieje także możliwość modelowania biustu.

Na czym polega zabieg modelowania biustu?

Zabieg modelowania biustu polega na przywróceniu im utraconej jędrności, a przy okazji nadaniu im pożądanego kształtu. Łączy się on bezpośrednio z podniesieniem piersi, które jest konieczne, aby lekarz był w stanie ukształtować je na nowo. Co więcej, przebieg zabiegu jest uzależniony od wielkości piersi – jeżeli biust jest za duży, konieczna jest redukcja gruczołu. W przypadku małych piersi, pacjentka może zdecydować się na ich dodatkowe powiększenie za pomocą implantów. Od tych aspektów uzależniony jest także czas trwania operacji.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i opiera się na wykonaniu nacięcia na piersiach, które mają umożliwić precyzyjne modelowanie. Rodzaj cięcia jest jednak dostosowywany indywidualnie do każdej pacjentki, więc nie warto kierować się opiniami w internecie – wszystko zależy od lekarza, który podejmuje decyzję podczas konsultacji.

W zależności od typu piersi i skali problemu, lekarz może wykonać cięcie wokół sutka, pionowo lub w kształcie kotwicy. Ostatni typ jest najbardziej zaawansowany i wiąże się z rozległymi bliznami.

Na czym polega zabieg modelowania biustu?

Modelowanie biustu to poważna operacja, którą wiele pacjentek bagatelizuje. Trzeba mieć jednak świadomość, że odpowiednie przygotowanie wpływa na jej przebieg – jeżeli będzie przeprowadzone w nieodpowiedni sposób, to może dojść do narażania zdrowia, a nawet życia kobiety.

Podstawą jest oczywiście wykonanie badań przedoperacyjnych, na podstawie których, lekarz zdecyduje o zakwalifikowaniu pacjentki do kolejnego etapu. Wymaga to udania się między innymi na USG piersi, morfologię czy RTG płuc – o liczbie badań oraz ich rodzaju zawsze decyduje lekarz prowadzący, podczas spotkania w klinice. Pacjentka ma również obowiązek opowiedzieć o wszystkich przebytych chorobach lub o tych, z którymi zmaga się na co dzień.

Ważna jest także rezygnacja z niektórych leków, takich jak Ketonal czy Ibuprofen, ze względu na kwas acetylosalicylowy. To samo dotyczy papierosów, które wpływają negatywnie na proces gojenia.

Na czym polega zabieg modelowania biustu?

Zaraz po operacji pojawia się obrzęk, który ustępuje do miesiąca. Wymagane jest przestrzeganie zaleceń, a pacjentka zostaje w klinice przez dobę, aby być pod stałą opieką lekarza. Musi też:

 • Nosić miękką, delikatną bieliznę bez fiszbin,
 • Unikać wysiłku fizycznego,
 • Dbać o higienę,
 • Zrezygnować z palenia papierosów i picia alkoholu,
 • Regularnie zmieniać opatrunki,
 • Unikać wysokich temperatur, np. sauny czy gorącej kąpieli,
 • Zgłaszać się do lekarza, gdy tylko zauważymy jakieś niepokojące objawy, takie jak gorączka czy nadmierny obrzęk piersi.

Po około 10 dniach zdejmuje się szwy, a po 14 można wrócić do pracy, pod warunkiem, że nie wymaga dużego wysiłku. Na ostateczne efekty trzeba poczekać, gdyż są widoczne dopiero, gdy struktura tkanek ulegnie przebudowie, a linie cięć zbledną. Zazwyczaj trwa to od 3 do 6 miesięcy.

Ile kosztuje zabieg modelowania biustu?

Modelowanie biustu to zabieg, którego cena zależy od kilku czynników. Pod uwagę bierze się przede wszystkim to, czy pacjentka zdecyduje się na dodatkowe działania. Jeżeli operacja będzie polegać na powiększeniu piersi, ich zmniejszeniu czy redukcji otoczki, to cena będzie większa. Koszt waha się pomiędzy 11 000 zł, a nawet 20 000 zł.

Przeczytaj również:

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

 • gotówką;
 • kartą;
 • Przelewem na konto:
  59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.