Czym jest liposukcja i kiedy warto się na nią zdecydować?

O liposukcji różnych części ciała jest głośno już od wielu lat. Wszystko za sprawą jej popularności zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Co więcej, nie jest to już zabieg, na który decydują się tylko gwiazdy i celebryci – coraz więcej “zwykłych” ludzi postanowiło w ten sposób walczyć z kompleksami. Przed tak poważną decyzją trzeba jednak wiedzieć, czym jest liposukcja i kiedy warto się na nią zdecydować.

Odsysanie tłuszczu – na czym polega liposukcja?

Liposukcja to nic innego, jak metoda pozbycia się nadmiernej ilości tłuszczu z ciała. Nie jest to operacja, na którą powinien się zdecydować każdy, jednak pacjent, który się do niej zakwalifikuje, z pewnością odmieni swoje życie.

Nie jest to skomplikowany zabieg, jednak jednocześnie cechuje się wysokim ryzykiem powikłań, które mogą wystąpić podczas operacji. Zwłaszcza, jeśli pacjent nie przygotuje się do niej w odpowiedni sposób.

W zależności od przypadku, przebieg zabiegu może się różnić – głównie pod względem znieczulenia. W tym przypadku, bierze się pod uwagę zakres problematycznej strefy na ciele i w zależności od jej rozległości, pacjent może być poddany znieczuleniu ogólnemu lub tylko miejscowemu. Ta decyzja nie wpływa jednak bezpośrednio na sam przebieg operacji. Pierwszym krokiem jest narysowanie specjalnej “mapy” na ciele, która ma być wskazówką dla lekarza, gdzie musi wykonać nacięcia. Ich długość waha się zazwyczaj między 3-5 mm, a ich wykonanie jest konieczne, aby pozbyć się tkanki tłuszczowej z pożądanego miejsca.

Kolejnym krokiem jest wprowadzenie pod skórę precyzyjnej kaniuli, która odsysa tłuszcz do specjalnego pojemnika. W ten sposób, tkanka, której pozbył się lekarz, nie odrodzi się ponownie w tej samej partii ciała, a pacjent cieszy się wymodelowaną sylwetką.

Kiedy warto zdecydować się na liposukcję?

Liposukcja to zabieg, który pozwala nie tylko pozbyć się wieloletnich kompleksów, ale w wielu przypadkach pomaga też w przywróceniu sprawności fizycznej, która do tej pory była ograniczona przez nadmiar tłuszczu. Trzeba jednak pamiętać, że mimo wszystko, nie jest to sposób walki z otyłością!

Na liposukcję powinny zdecydować się osoby, które pomimo wieloletniego odchudzania i prowadzenia zdrowego trybu życia, nie są w stanie pozbyć się do końca zbędnej tkanki tłuszczowej. Może to dotyczyć takich miejsc, jak kolana czy przedramiona, które bardzo często są odporne na wszelkiego rodzaju zabiegi odchudzające.

Z podobnym problemem zmagają się także kobiety po ciąży, które doświadczyły składowania się tkanki tłuszczowej w jednym, problematycznym miejscu i nie są w stanie sobie z tym poradzić. Takie pacjentki najczęściej zwracają się z prośbą o wykonanie zabiegu w okolicach brzucha, a do tego, często decydują się też na jednoczesną plastykę brzucha, która redukuje obwisłą skórę.

Na liposukcję warto zdecydować się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy wiemy, że będziemy w stanie przestrzegać zaleceń lekarza. Po takiej operacji ważne jest bowiem prowadzenie zdrowego trybu życia oraz spożywanie zbilansowanych posiłków. W innym wypadku pacjent naraża się na ponowny wzrost wagi i pojawienie się tłuszczu wokół operowanego miejsca.

Dodatkowo trzeba pamiętać, że do zabiegu może być zakwalifikowany wyłącznie zdrowy pacjent. Operowana nie będzie na przykład osoba z cukrzycą, nadciśnieniem czy problemami z sercem. Dlatego po pierwszej konsultacji każdy z zainteresowanych jest kierowany na odpowiednie badania, które mają za zadanie wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do zabiegu.

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.