Co sprawia, że twarz jest bardziej kobieca?

Jak mówi znane przysłowie, o gustach się nie dyskutuje. Każdy z nas ma swój ideał urody, jednak nie da się ukryć, że od wieków kształtują się pewne kanony piękna, które są szczególnie pożądane. W każdej epoce zwracano uwagę na konkretne elementy kobiecego ciała. A ja to wygląda obecnie?

Czy piękno może być uniwersalne?

Można wymienić niezliczoną ilość typów kobiecej urody. Okazuje się jednak, że jest kilka elementów, które bardziej niż inne sprawiają, że twarz kobiety jest po prostu bardziej atrakcyjna – na przykład duże oczy czy pełne usta.

Panie, które natura obdarzyła pięknymi rysami, są oczywiście w uprzywilejowanej sytuacji. Jednak w tych czasach brak dobrych genów nie jest przeszkodą! Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna otwiera wachlarz możliwości przed każdą  kobietą, która marzy o odmienieniu swojego wyglądu. Przedstawiamy kilka z najpopularniejszych zabiegów, które zbliżają rysy twarzy do kanonów piękna.

Pełne i gładkie usta

W ostatnich latach można zaobserwować trend, polegający na coraz częstszym powiększaniu ust przez kobiety. Pełne usta są po prostu szalenie atrakcyjne i kobiece! Niektóre z pań posiłkują się kosmetykami, takimi jak konturówki, które pozwalają na szybkie i delikatne zarysowanie linii ust, a tym samym ich optyczne powiększenie. Dla niektórych taki efekt to jednak za mało, dlatego kliniki medycyny estetycznej pękają w szwach od pacjentów gotowych na powiększenie ust kwasem hialuronowym. 

Wykorzystanie podczas zabiegu właśnie tej substancji nie jest przypadkowe – kwas hialuronowy nie tylko wypełnia usta, co zapewnia pożądany kształt, ale także je nawilża. Co więcej, efekty powiększania ust kwasem utrzymują się do kilku miesięcy (w zależności od predyspozycji pacjentki), więc jest to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie niż ich codzienne malowanie.

Promienna cera bez niedoskonałości

Gładka i jędrna skóra na twarzy może całkowicie odmienić wygląd kobiety – jest ona postrzegana jako zadbana, bardziej wypoczęta i szczęśliwa. I przede wszystkim wygląda po prostu dużo młodziej! Na stan cery wpływa oczywiście wiele czynników, takich jak dieta czy odpowiednio dobrany protokół pielęgnacyjny, dlatego trzeba się o nią troszczyć każdego dnia. A co, jeśli zależy nam na natychmiastowych efektach? W takim przypadku z pomocą znów przychodzi medycyna estetyczna i kosmetologia.

Oferta zabiegów odmładzających jest ogromna. W zależności od stanu skóry i jej potrzeb można zdecydować się na kurację typowo odżywczą, oczyszczającą, nawilżającą lub nawet liftingującą. Do najpopularniejszych zabiegów tego typu można zaliczyć między innymi te z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego lub fibryny. Wiele kobiet poleca także mikrodermabrazję, mezoterapię mikroigłową oraz wszelkiego rodzaju medyczne peelingi chemiczne.

Zgrabny nos

Zbyt duży nos to problem wielu osób. Tymczasem wystarczy nadać mu odpowiedniego kształtu i dostosować jego wielkość do proporcji twarzy, żeby stała się ona dziewczęca i subtelna. W tym przypadku problem może rozwiązać operacja plastyczna, a konkretnie korekta nosa, polegająca na poprawie jego wyglądu oraz funkcjonalności. Pacjentka może więc zyskać 2 w 1 – nie tylko pożądany kształt nosa, ale też poprawę funkcji oddychania.

Jeśli Twój nos wymaga jedynie małych poprawek, na przykład skorygowania nierówności, to operacja może się okazać całkowicie zbędna. Bardzo często wystarczy wykonanie drobnego, nieinwazyjnego zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, który pozwala na uzyskanie natychmiastowych efektów. Nie jest to jednak rozwiązanie dla każdego (ze względu na budowę anatomiczną twarzy) i wskazaniami są jedynie delikatne nieprawidłowości.

Piękne oczy

W tym artykule nie może oczywiście zabraknąć wzmianki o oczach, które nadają twarzy życia i wpływają na to, jak odbierają nas inni. Najczęściej to osoby o dużych i okrągłych oczach są postrzegane za bardziej atrakcyjne, jednak ważny jest nie tylko ich kształt. Bardzo duże znaczenie ma też kondycja skóry wokół oczu. Z tego względu, nadmiernie opadająca powieka czy duże worki pod oczami mogą być powodem skierowania się do specjalisty. 

Panie zmagające z nadmiarem skóry w tych okolicach mogą skorzystać z zabiegu korekty powiek. Ten nieskomplikowany zabieg polega na wykonaniu delikatnych nacięć (które zostają ukryte w naturalnym załamaniu powieki) i usunięciu skóry. Efekt? Świeża i wypoczęta twarz, widocznie zliftingowana i pozbawiona zmarszczek!

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.