Toksyna botulinowa Wrocław

Botoks, znany również jako toksyna botulinowa, jest obecnie bardzo dobrze znaną substancją stosowaną w zabiegach medycyny estetycznej. Wstrzyknięta w mięsień, w wybranej części twarzy, powoduje jego  osłabienie i porażenie, co z kolei uniemożliwia  jego kurczenie się. Toksyna botulinowa wskazana jest do zabiegu pozbycia się zmarszczek mimicznych, ale nie tylko, ponieważ poza działaniami estetycznymi, ma on także zastosowanie w leczeniu. Stosuje się go między innymi w przypadku leczenia zeza, chorób neurologicznych związanych z napięciem mięśni, a nawet w terapii nadmiernej potliwości. Zabieg trwa kilkanaście minut i polega na wstrzykiwaniu preparatu w wybrane miejsce.

Przygotowanie do zabiegu

Toksyna botulinowa to preparat, przed którego wstrzykiwaniem nie wykonuje się żadnych dodatkowych badań. Lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem  na temat przyjmowanych leków, a także chorób przewlekłych. Przeprowadzenie zabiegu nie jest wskazane dla kobiet w ciąży oraz podczas menstruacji, gdy pacjent stosuje antybiotyki lub cierpi na zaburzenia krzepliwości krwi. To czy pacjent kwalifikuje się do zabiegu zawsze jest weryfikowane przez lekarza.

Wykonanie ostrzykiwania wymaga przestrzegania pewnych zaleceń, które pacjent otrzyma po przeprowadzeniu wywiadu. Na 2-3 dni przed zabiegiem, do którego wykorzystywana jest toksyna botulinowa, należy zaprzestać przyjmowania leków przeciwzapalnych, rozrzedzających krew oraz stosowania takich ziół jak dziurawiec. Osoby dawkujące witaminę E lub suplementy witaminowe również powinny je odstawić. Przed i po zabiegu nie należy także spożywać alkoholu, a w dniu podania preparatu nie poleca się też wykonywania ćwiczeń fizycznych, korzystania z sauny, solarium czy basenu. Przestrzeganie zaleceń jest bardzo ważne, ponieważ w przeciwnym razie można doprowadzić do niepożądanych efektów, a nawet do obniżenia skuteczności, którą charakteryzuje się toksyna botulinowa. 

Efekty zabiegu

Toksyna botulinowa, wstrzykiwana w poszczególne partie twarzy lub szyi, zapewnia pożądane efekty, takie jak wygładzanie. To z kolei prowadzi do nadania pacjentowi młodszego wyglądu i wigoru ostrzykiwaniu części ciała. W efekcie skóra rzadziej i słabiej się napina, mięsień przestaje się kurczyć, jest zrelaksowany. Efekt kosmetyczny zastosowania botoksu jest widoczny po 3-4 dobach, a poprawą wyglądu można cieszyć się od 3 do 6 miesięcy – po tym czasie zaleca się ponowne wykonanie zabiegu, aby utrzymać efekt, który wywołała toksyna botulinowa. 

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.