Na czym polega mezoterapia?

Mezoterapia polega na podaniu substancji czynnych- w zależności od indywidualnych potrzeb mogą to być witaminy, kwas hialuronowy, aminokwasy czy sole mineralne bezpośrednio w skórę za pomocą igły (mezoterapia igłowa) albo metodą elektroporacji (mezoterapia bezigłowa). My skupimy się dziś na mezoterapii igłowej. Jest to zabieg medycyny estetycznej, który w ostatnich latach zyskał ogromną popularność. Skąd bierze się jej fenomen? Odpowiedź na to pytanie uzyskasz po przeczytaniu tego artykułu. 

Dla kogo polecana jest mezoterapia?

Zabieg ten jest polecany dla wszystkich grup wiekowych. Kwestia tego, kiedy powinno się wykonać pierwszą mezoterapię, jest indywidualna. Wszystko zależy od kondycji skóry danej osoby. Warto skonsultować się ze specjalistą, który określi czy to odpowiedni moment na rozpoczęcie działań profilaktycznych, które wzmocnią struktury skóry. Z kolei mezoterapia po 35 roku życia daje znakomite efekty odmłodzenia. W kolejnych latach warto korzystać z mezoterapii jako z zabiegu, który w efektywny sposób niweluje płytkie zmarszczki i znacznie zmniejsza widoczność zmarszczek głębokich. Regularne wykonywanie mezoterapii pozwala na utrzymanie napiętego owalu twarzy, a także zapobiega efektowi pozbawionej blasku, wiotkiej skóry. 

W jakich przypadkach warto skorzystać z mezoterapii?

Mezoterapię stosuje się przede wszystkim w profilaktyce przeciw starzenia się skóry. Oprócz tego wykorzystywana jest również do likwidacji rozstępów, cellulitu, blizn potrądzikowych i pourazowych, a także w przypadku wypadających włosów i łysienia. Jakie daje efekty? Dzięki mikronakłuciom substancje, które wnikają do głębokich warstw skóry, poprawiają nawilżenie, uzupełniają niedobory witamin oraz minerałów, wspomagają mikrokrążenie, a także zwiększają elastyczność i napięcie skóry.

Przebieg zabiegu

Około tygodnia przed wykonaniem mezoterapii zaleca się nieprzyjmowanie aspiryny ani leków rozrzedzających krew. Nie należy również spożywać alkoholu. Można natomiast zastosować maść wzmacniającą z witaminą K. Podczas zabiegu za pomocą cienkiej igły nakłuwa się skórę w odpowiednich odstępach (około 0,5 cm). Substancje lecznicze, które są aplikowane, zawierają kwas hialuronowy, a także indywidualnie dobrane składniki, takie jak witaminy (A, E, C) czy substancje czynne pochodzące np. z alg oraz zielonej herbaty. Mezoterapia jest bezbolesna. Osoby z niskim progiem bólu mogą odczuwać delikatny dyskomfort. W takim przypadku specjalista wykonujący zabieg może miejscowo znieczulić skórę przed zabiegiem. Po zabiegu skóra jest rozmasowywana, aby preparat równomiernie rozłożył się w tkankach. Po wykonaniu mezoterapii, ale także przed należy zabezpieczać skórę przed promieniowaniem UV.

Widoczność efektów

Zabieg działa szybko, a także skutecznie- kondycja skóry zostaje poprawiona już po 1 zabiegu. Rezultaty są widoczne po upływie 48 godzin od wykonania mezoterapii i widać je na pierwszy rzut oka. Skóra staje się wtedy odżywiona, powraca jej naturalny koloryt i witalność, a oznaki zmęczenia znikają. Najlepsze efekty można uzyskać, wykonując mezoterapię w seriach. Liczba zabiegów uzależniona jest od stanu skóry i oczekiwań danego pacjenta. W większości przypadków zaleca się wykonanie mezoterapii od 4 do 6 razy, zachowując odstępy pomiędzy zabiegami, które wynoszą około 3 tygodnie.

Mezoterapia pobudza naturalne procesy zachodzące w skórze, co w rezultacie skutkuje poprawą jej funkcjonowania. Skorzystaj z tego zabiegu w NoaClinic. Nie zwlekaj i umów się na wizytę już dziś.

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.