Liposukcja i plastyka brzucha – kiedy widać efekty?

Płaski i wysportowany brzuch to marzenie większości z nas. Niestety upływ czasu, ciąże i znaczne wahania wagi sprawiają, że skóra na brzuchu przestaje być elastyczna, a wymodelowanie sylwetki za pomocą ćwiczeń i diety staje się niemożliwe. W takim przypadku warto zdecydować się na liposukcję i plastykę brzucha, czyli kompleksową operację plastyczną tej części ciała. Zanim jednak umówimy się na wizytę w klinice medycyny estetycznej, warto dowiedzieć się, jak wygląda liposukcja i plastyka brzucha oraz jakich efektów po zabiegu możemy się spodziewać.

Na czym polega plastyka brzucha z liposukcją?

Liposukcja (odsysanie tłuszczu) pozwala na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, natomiast plastyka brzucha to zabieg mający na celu redukcję zwiotczałej, obwisłej skóry. Oba zabiegi możemy wykonać pojedynczo lub połączyć je w jedną, umożliwiającą osiągnięcie optymalnych wyników estetycznych operację. Efekt liposukcji i plastyki brzucha to usunięcie nadmiaru nagromadzonej tkanki tłuszczowej i zwiotczałej skóry, która tworzy nieestetyczne, luźne fałdy.

Plastykę brzucha z liposukcją dedykuje się kobietom po ciąży oraz osobom, które znacznie schudły. Wskazaniem do zabiegu jest nieestetyczny, obwisły brzuch z grubą tkanką tłuszczową.  Nadmiar skóry i złogów tłuszczowych w okolicy brzucha to częsta przyczyna kompleksów, obniżonej samoakceptacji i samopoczucia. Warto podkreślić, za zabiegiem przemawiają nie tylko względy estetyczne – otyłość brzuszna wiąże się z wieloma, poważnymi problemami zdrowotnymi.

Jakie efekty daje zabieg?

Liposukcja i plastyka brzucha pozwala na osiągnięcie znakomitych efektów wizualnych – zauważalna poprawa wyglądu brzucha oraz całej sylwetki. Pacjenci po zabiegu uzyskują satysfakcjonujący wygląd ciała, co znacząco wpływa na ich zadowolenie i radość z życia. Osoby po liposukcji i plastyce brzucha stają się bardziej aktywne zarówno w życiu towarzyskim, jak i zawodowym.

Choć operacja plastyczna przynosi natychmiastowe rezultaty, to każdy pacjent powinien mieć świadomość, że dalsze modelowanie brzucha jest możliwe tylko przy równoczesnym stosowaniu odpowiedniej diety i regularnych ćwiczeń fizycznych.

Kiedy widać efekty liposukcji i plastyki brzucha?

Plastyka brzucha połączona z liposukcją to wysoce skuteczna metoda modelowania sylwetki. Niestety, jak każdy zabieg chirurgiczny, również odsysanie tłuszczu i operacja plastyczna wiążą się z długim okresem rekonwalescencji. Finalne efekty zabiegu będą widoczne dopiero po całkowitym wygojeniu ran. Ile w takim razie zajmuje powrót do formy i kiedy będziemy mogli cieszyć się płaskim brzuchem?

Przez 2-3 doby po zabiegu pacjent pozostaje pod opieką kliniki, dopiero po tym czasie możliwy jest powrót do domu. Kolejne dwa tygodnie to okres, w którym musimy pilnie przestrzegać zaleceń lekarskich – nie należy przemęczać organizmu i wykonywać ćwiczeń fizycznych. Przez trzy miesiące od plastyki brzucha i liposukcji nie powinniśmy też korzystać z solarium i kąpieli słonecznych. Pierwsze efekty zabiegu możemy zaobserwować tuż po zejściu opuchlizny, która ustępuje po około 7-8 tygodniach. Jednakże finalny efekt tej operacji plastycznej zobaczymy dopiero po kilku, a nawet kilkunastu miesiącach od wykonania zabiegu. Oczywiście dokładny czas rekonwalescencji to indywidualna kwestia każdego pacjenta, dlatego po zabiegu liposukcji i plastyki brzucha warto uzbroić się w cierpliwość. Na szczęście doświadczenia osób, które przeszły ten zabieg są w większości pozytywne i na pewno w końcu doczekamy się wymarzonego płaskiego brzucha.

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.