Jakie są ceny operacji plastycznych?

Ile kosztuje operacja plastyczna? To często pierwsze pytanie, jakie zadaje osoba zainteresowana konkretnym zabiegiem. Niestety odpowiedź nie jest prosta, ceny operacji plastycznych wahają się w przedziale od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Cena operacji plastycznej jest uzależniona od rodzaju zabiegu i stopnia zaawansowania operacji. Oferta klinik medycyny estetycznej jest tak bogata, że nie sposób przedstawić ceny wszystkich operacji plastycznych w jednym artykule. Dlatego dzisiaj postaramy się przybliżyć ceny dwóch najpopularniejszych zabiegów.

Ile kosztuje operacja plastyczna?

Jeszcze kilkanaście lat temu zabiegi chirurgii plastycznej były dostępne wyłącznie dla najbogatszych osób, celebrytów z pierwszych stron gazet. Obecnie ceny operacji plastycznych są dużo bardziej dostępne finansowo, a liczba zainteresowanych osób rośnie z roku na rok. Niemniej jednak za zabiegi wykonywane przez doświadczonych chirurgów plastycznych wciąż trzeba sporo zapłacić.

Na koszt każdej operacji plastycznej wpływa cena implantów/materiałów wypełniających, leki i sprzęt potrzebny do znieczulenia, długość pobytu w klinice, opatrunki, wizyta kontrolna wraz ze zdjęciem szwów, a nawet bielizna pooperacyjna. Złożoność kosztów sprawia, że porównanie cen wszystkich zabiegów, które proponuje nam współczesna medycyna, jest niemożliwe. W naszym zestawieniu prezentujemy ceny dwóch najpopularniejszych operacji plastycznych – powiększenia biustu i korekty nosa.

Cena powiększenia biustu

Większe i jędrne piersi to marzenie większości kobiet, a dzięki nowoczesnej medycynie wiele z nich może je spełnić. Powiększenie piersi to operacja plastyczna, która ma na celu zmianę wielkości i kształtu biustu. Specjaliści wyróżniają kilka metod, jednak dzisiaj skupimy się na najpopularniejszej z nich, czyli wszczepieniu implantów z żelem silikonowym lub roztworem soli fizjologicznej.

Ile kosztuje wszczepienie implantów? To jedna z bardziej czasochłonnych, a co z tym związane, droższych operacji plastycznych – średnia cena zabiegu to 13-17 tysięcy złotych. Koszt powiększenia biustu tą metodą jest uzależniony m.in. od marki, kształtu i rodzaju implantów.

Cena operacji plastycznej nosa

Korekta nosa to zabieg popularny zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Plastyka nosa jest zalecana pacjentom, którzy z powodu krzywej przegrody lub innych zniekształceń mają kłopoty z oddychaniem. Na operację możemy też zdecydować się w przypadku, gdy nasz nos jest nieproporcjonalnie duży, krzywy lub garbaty.

Operacje plastyczne nosa należą do wyjątkowo skomplikowanych zabiegów, dlatego ich ceny są dość wysokie (około 10 tysięcy złotych). Jednakże dobrze przeprowadzona operacja to zmiana na całe życie, dlatego nie powinniśmy oszczędzać i wybierać najtańszej opcji. Przed decyzją o operacji zróbmy dokładne rozeznanie i zdecydujmy się na najlepszą klinikę.

Podsumowanie

Na koniec warto zastanowić się nad pytaniem, czy operacje plastyczne są warte swojej ceny? Według nas zdecydowanie tak! Pamiętajmy, że operacja plastyczna pozwala pozbyć się kompleksów, z którymi niejednokrotnie zmagaliśmy się przez całe życie. Po zabiegu wzrasta zadowolenie z życia i samoocena, lepiej odnajdujemy się w sytuacjach towarzyskich oraz zawodowych.

Pamiętajmy, że na operacjach plastycznych nie warto oszczędzać – źle przeprowadzony zabieg wiąże się z dodatkowymi kosztami i szpecącymi bliznami.

Przeczytaj również:

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.