Na czym polega manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy to obecnie najpopularniejsza metoda stylizacji paznokci, w której wykorzystuje się połączenie dwóch doskonale znanych w kosmetyce preparatów. Mowa tutaj o lakierze do paznokci oraz o żelu do manicure. Największą zaletą tej stylizacji jest z pewnością jej trwałość. Coraz więcej kobiet decyduje się na ten zabieg wykonywany przez profesjonalne stylistki paznokci. Na czym tak naprawdę polega manicure hybrydowy? Odpowiedź na to pytanie uzyskasz po zapoznaniu się z dalszą częścią artykułu.

Jak przebiega proces wykonywania manicure hybrydowego?

W początkowej fazie manicure hybrydowego wykonywane są dokładnie te same zabiegi pielęgnacyjne jak w przypadku klasycznego manicure. Za pomocą pilnika nadaje się długość oraz kształt paznokciom. Krótkie, długie, spiczaste, kwadratowe, owalne, migdałki i wiele więcej! Kolejnym krokiem jest usunięcie narastających skórek. Pomaga to w stworzeniu estetycznie wyglądającej stylizacji. Oprócz tego dzięki użyciu metalowego kopytka i cążek unikniemy zalania skórek. Następnie używając bloczka polerskiego, należy zmatowić płytkę. Dla trwałości manicure hybrydowego niezwykle ważne jest odtłuszczenie płytki. Nie można pomijać tego etapu. Nasączone odtłuszczaczem waciki przykłada się do powierzchni paznokcia ze szczególnym zwróceniem uwagi na to, by dochodziły do wszelkich zakamarków przy skórkach. Na tak przygotowaną płytkę nakłada się bazę, którą utwardza się w lampie UV. Baza sprawia, że paznokcie nie ulegną przebarwieniom, a także nie zostaną uszkodzone. Po utwardzeniu bazy nakładany jest lakier, który również jest utwardzany w lampie UV. Możesz wybierać spośród lakierów neonowych, perłowych, brokatowych, nude i nie tylko. Ostatnim elementem zabiegu jest nałożenie na lakier utrwalającej warstwy nawierzchniowej- topu, który nada płytce piękny połysk. Ostatnią warstwę przemywa się odtłuszczaczem oraz nakłada oliwkę, wmasowując w paznokcie i skórki. Stylizacja manicure hybrydowego jest gotowa! Taki efekt utrzymuje się na paznokciach do trzech tygodni.

Jak działa lampa UV?

Każda lampa UV jest wyposażona w świetlówki, które emitują promieniowanie UV. Ultrafiolet wykorzystywany jest do utwardzania lakierów, dlatego też światło to kieruje się na płytkę paznokcia. Czy promieniowanie UV może wpłynąć szkodliwie na skórę? Utwardzanie stylizacji manicure hybrydowego zajmuje łącznie około trzy minuty. Jest to na tyle krótki czas, że promieniowanie nie zdąży zaszkodzić naszej skórze. Potwierdzają to badania naukowe, które udowadniają, że lampa do hybryd jest bezpiecznym urządzeniem i nie stwarza niebezpieczeństwa uszkodzenia skóry czy wzroku, pod warunkiem, że korzysta się z niej przez krótki czas i z zachowaniem wszystkich zaleceń podanych przez producenta.

Zalety manicure hybrydowego

Atrybutem dbającej o siebie kobiety są dłonie. To właśnie dzięki manicure hybrydowemu możemy uzyskać efekt pięknie wyglądających, zadbanych dłoni. Lakiery hybrydowe nie ulegają zniszczeniu nawet podczas wykonywania codziennych obowiązków domowych. Odpryski to coś, czym nie musimy się już martwić. Kolejną zaletą jest z pewnością różnorodny wybór odcieni lakierów hybrydowych. Stylizacja hybrydowa umożliwia również zapuszczenie paznokci. Dzięki utwardzeniu paznokcie nie są podatne na łamanie się. Na koniec warto wspomnieć o naturalnym efekcie, jaki udaje się uzyskać, wykonując manicure hybrydowy.

Przeczytaj również:

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.