Ile jest potrzebnych zabiegów laserowego zamykania naczynek?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zabieg laserowego zamykania naczynek. Widoczne pajączki na policzkach, płatkach nosa czy brodzie to problem, z którym zmaga się wiele osób. Przysparza on kompleksów i powoduje brak pewności siebie. Dzięki wspomnianemu wcześniej zabiegowi medycyny estetycznej, masz możliwość pozbycia się uciążliwych zaczerwienień. Ile zabiegów będzie potrzebnych, aby uzyskać zadowalający efekt? Zachęcamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

Przyczyny powstawania naczynek

Wielu zastanawia się nad tym, dlaczego to właśnie na ich skórze pojawiły się naczynka. Przyczyn może być naprawdę wiele. Najczęściej jednak takie zmiany obserwuje się u osób z cerą naczynkową. Charakteryzuje się ona tym, że naczynia krwionośne są mało elastyczne oraz położone płytko pod skórą. Pajączki na twarzy mogą również występować u kobiet i mężczyzn posiadających trądzik różowaty. Oprócz tego do innych przyczyn popękanych naczynek na skórze twarzy zalicza się długotrwałą ekspozycję na światło słoneczne, stosowanie maści sterydowych, palenie tytoniu lub spożywanie alkoholu, nadciśnienie tętnicze, a także delikatna, wrażliwa, cienka i sucha skóra.

O zabiegu

Na widoczne żyłki skierowana zostaje wiązka lasera w celu ich zamknięcia, a co za tym idzie zmniejszenia ich widoczności. Czas trwania takiego zabiegu waha się w granicach od 20 do 40 minut w zależności od liczby, a także rozległości naczynek. Dzięki nowoczesnym narzędziom ten zabieg medycyny estetycznej jest niezwykle precyzyjny. Skutki uboczne występują bardzo rzadko. Można odczuć delikatne pieczenie w trakcie trwania zabiegu, a po jego wykonaniu może pojawić się zaczerwienienie skóry, które ustępuje po kilku godzinach.

Ilość potrzebnych zabiegów

Metoda laserowego usuwania naczynek umożliwia korygowanie zmian naczyniowych różnego pochodzenia. W zależności od rozległości problemu skórnego oraz jego rodzaju, liczba zabiegów, które należy wykonać dla optymalnych efektów, różni się. W przypadku naczynek jest to od jednego do trzech zabiegów. Jakie powinno zachowywać się odstępy między pierwszą a drugą wizytą? Jest to okres między 4, a 8 tygodni. Kiedy zauważymy u siebie takie zmiany, warto podjąć działania w kierunku pozbycia się ich jak najszybciej. Czas działa tutaj na naszą niekorzyść. Z biegiem lat naczynia krwionośne stają się trwałe, a także bardziej wyraźne i widoczne przez naskórek. Im dłużej zwleka się z podjęciem decyzji odnośnie rozpoczęcia leczenia popękanych naczynek, tym z reguły więcej zabiegów będzie potrzebnych, aby uzyskać zadowalający efekt.

O czym warto pamiętać

Warto pamiętać o tym, że samo poddanie się zabiegowi to nie wszystko. Wiele zależy od samego pacjenta. Trzeba stosować się do wszystkich zaleceń specjalisty i odpowiednio o siebie zadbać. Między innymi konieczne jest unikanie nadmiernego przebywania na słońcu oraz codzienne stosowanie filtrów z wysoką ochroną (najlepiej SPF 50). Oprócz tego w pierwszej fazie po zabiegu nie powinno się nakładać makijażu na skórę twarzy. Zrezygnuj w tym czasie z podkładów, korektorów, pudrów itp. Unikaj również jacuzzi, sauny czy gorących kąpieli (miejscowego przegrzewania obszaru, który był poddany zabiegowi). Zrezygnuj na kilka dni po zabiegu z obciążających ćwiczeń fizycznych. Stosując się do wskazanych zaleceń, możesz mieć pewność, że efekt końcowy Cię zadowoli.

Przeczytaj również:

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.