Znamiona i blizny

Chirurgiczne usuwanie blizn polega na wycięciu istniejącej blizny i zszyciu tkanki skórnej, a tym samym poprawie jej wyglądu.

Chirurgiczne usuwanie znamion stosuje się w przypadku podejrzenia zmian nowotworowych, większych brodawek, tłuszczaków, niektórych kurzajek. Wskazaniem do usunięcia znamienia skórnego jest jego powiększanie się lub takie położenie, które przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu (np. pieprzyk zaczepia się o odzież) albo występowanie w takim miejscu, gdzie jest to uciążliwe, np. na powiece oka. Znamiona usuwa się zgodnie z liniami skóry, używa się szwu o podwyższonej jakości, aby zadbać o estetykę blizny.

Przygotowanie pacjenta

Zabieg wycięcia blizny wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, jest on zupełnie bezbolesny. Przy korekcji blizn i znamion wymagany jest ogólny dobry stan zdrowia pacjenta, wskazane jest niepalenie papierosów na 4 tygodnie przed i po operacji (blizny gorzej się goją). Dwa tygodnie przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny oraz innych leków zawierających kwas acetylosalicylowy i jego pochodne (np. Pyralgina, Ketonal, Ibufen, Ibuprofen, Majamil itp.), można przyjmować jedynie Paracetamol. W celu zmniejszenia zasinień zalecamy zażywać Rutinoscorbin przez 3 tygodnie przed zabiegiem (2 tabletki 3 razy dziennie). Przed operacją należy starannie usunąć makijaż.

Efekty zabiegu

Zabieg nie wyeliminuje całkowicie blizny, jednak może znacznie poprawić jej wygląd. Optymalnym efektem zabiegu usuwania blizny jest cienkolinijna blizna i mało widoczna. Duży wpływ na ostateczny efekt po zabiegu mają predyspozycje pacjenta do gojenia ran i blizn, stosowanie się do zaleceń lekarskich (stosowanie maści lub plastrów, masaże blizny), higiena, unikanie słońca oraz naprężania i napięcia gojącej się skóry. Wtedy też istnieje duża szansa  na skorygowanie jej do koloru i struktury przypominającej zdrową skórę.

Cennik

Sprawdź cenę tego zabiegu

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.